Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Kadu 0.10

Kategoria: Komunikatory
Producent: KaduTeam
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 17.02.2010
Data modyfikacji: 24.10.2011
Rozmiar: 28,14 MB
System operacyjny: Linux Gentoo, Ubuntu
Liczba pobrań: 471

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis Kadu 0.10


Kadu to komunikator internetowy, który jest klientem Gadu-Gadu stworzonym dla systemów Linux, BSD oraz Mac.  Jego zasadniczymi cechami są: całkowity brak reklam, przyjazna obsługa  interfejsu użytkownika oraz dostęp do kodu źródłowego. Kadu posiada większość podstawowych funkcji Gadu-Gadu: wysyłanie SMS; przesyłanie plików; rozmowy konferencyjne; obrazki w rozmowie; rozmowy głosowe (brak rozmów video); emotikony; szyfrowanie; tekstowe i dźwiękowe komunikaty o zdarzeniach; konfiguracja wyglądu, pasków narzędziowych i kontaktów oraz konfiguracja połączenia z siecią poprzez ustawienia adresu IP i portu serwera i ustawienia serwera proxy. Wypróbuj Kadu – klikając zielony przycisk pod tekstem zostaniesz przeniesiony na stronę Kadu, gdzie znajdziesz pełen wybór plików instalacyjnych. Kadu jest programem bezpłatnym.  

Najnowszy komunikator Kadu obsługuje długie opisy do 255 znaków; posiada nowe statusy "Chętny do rozmowy" oraz "Nie przeszkadzać"; pozwala kontaktować się z nowymi, tzn. „długimi” numerami GG oraz posiada usprawnione wysyłanie obrazków i smsów przez bramkę Plus GSM. Najnowszy Kadu  to wersja przepisana z 0.6.0 na bibliotekę Qt4 wyposażona w kilka nowych funkcji. Spore zmiany zaszły w kodzie programu. Klasy biblioteki Qt3 prawie w całości przepisano na klasy biblioteki Qt w wersji 4. System budowania programu został zastąpiony nowocześniejszym wielo-platformowym Cmake. Została dodana obsługa silnika WebKit w oknie rozmowy i panelu informacyjnym (a to pozwala łatwiej zmieniać style). Ulepszono wsparcie dla systemu Mac.

Możliwości programu można rozszerzyć przy pomocy modów do Kadu. Download wszystkich modów oferuje strona kadu.net. Dzięki nim można dodać sprawdzanie pisowni, integrację z odtwarzaczami multimedialnymi, czytanie wiadomości syntezatorem mowy i inne. Kadu posiada bardzo rozbudowaną pomoc. Jeśli instalacja Kadu sprawia ci problem możesz przeczytać szczegółowy poradnik użytkownika "kadu.net/w/Pomoc". Dowiesz się tam jak zainstalować Kadu z pakietów binarnych lub ze źródeł, jakie są wymagane biblioteki oraz jak zainstalować moduły i emotikony. Chcesz napisać do Kadu skórki (skins) aby dostosować wygląd do swych wymagań? Zaglądnij na Forum "kadu.net/forum" a doświadczeni użytkownicy Kadu odpowiedzą na twoje pytania. Kadu w wersji pl działa od chwili instalacji.

Licencja
Kadu można pobrać za darmo na licencji GNU GPL. Oznacza to nie tylko brak opłat czy ograniczeń w używaniu ale także pełny dostęp do kodu źródłowego. Kod źródłowy Kadu do pobrania ze strony oficjalnej. Jeśli chcesz pomóc w rozwoju projektu, możesz pomóc w pisaniu kodu. Można także pomóc tworząc moduły oraz wspierając projekt finansowo.

Wymagania systemowe
Kadu to komunikator internetowy działający na wielu systemach operacyjnych. Systemy operacyjne na jakich można używać Kadu to: Ubuntu, Debian, Fedora, Gentoo, MacOS X, Mandriva, openSUSE, PCLinuxOS, PLD Linux Distribution, Slackware oraz inne wersje Linuksa (w tym Arch Linux, eee PC). Przygotowano także nieoficjalne wersje Kadu na Windows i Haiku.

Szukasz czegoś podobnego do Kadu? Najnowsze komunikatory z działu Internet. Pobierz komunikatory na komórki, podobne do Kadu z działu Mobile.

Podobne Komunikatory

 • Jabbin

  Jabbin to komunikator internetowy, który pozwala na wymianę wiadomości głosowych w sieci Jabber/XMPP. Program działa w oparciu o technologię VoIP, która pozwala na płynny transfer wiadomości głosowych, a także przesyłanie plików.

 • Gizmo

  Gizmo 4 to bardzo popularny komunikator internetowy umożliwiający prowadzenie rozmów głosowych. Dzięki usłudze VoIP, Gizmo 4 pozwala na wykonanie bezpłatnych połączeń pomiędzy użytkownikami, a nawet prowadzenie zaawansowanych konferencji, w których wziąć udział może nawet 99 osób.

 • Camfrog Video Chat

  Camfrog Video Chat to komunikator wykorzystywany głównie do rozmów wizualnych z wykorzystaniem kamery internetowej i mikrofonu.

 • Gadu-reader

  Gadu-Reader 1.0 to bardzo proste narzędzie, za pomocą którego możliwe staje się odnalezienie i odczytanie z dysku komputera zapomnianych haseł do najpopularniejszego w Polsce komunikatora internetowego Gadu-Gadu.

 • WTW

  Najnowszy WTW 0.7 to komunikator internetowy łączący w sobie obsługę najpopularniejszych protokołów internetowych, do których zaliczają się Gadu-Gadu, Tlen oraz XMPP, czyli tzw. nowy Jabber, obecny choćby w GMailu jako usługa Chat.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Kadu 0.10Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Komunikatory