Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

X-chat 2.8.6

Kategoria: Klienci IRC
Producent: Zed
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 19.08.2008
Rozmiar: 1.4 MB
System operacyjny: Linux Gentoo, Ubuntu
Liczba pobrań: 715

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis X-chat 2.8.6

X-chat jest prostym i popularnym klientem IRC dla systemu Linux.

Aplikacja została napisana w oparciu o bibliotekę GTK, umozliwia na logowanie do wielu serwerów jednocześnie, pozwala na bezpieczne połączenia SSL.

Podobne Klienci IRC

 • mIRC

  mIRC to najpopularniejszy klient IRC, który ma wielu użytkowników na całym świecie. Jego główną zaletą jest prostota działania, która sprawia, że wystarczy kilka kliknięć myszą by móc połączyć się z innymi użytkownikami IRC.enta do komunikacji w sieci IRC.

 • BersIRC 2.2.14

  BersIRC to klient sieci IRC, który umożliwia wymianę wiadomości nawet na kilku kanałach jednocześnie. Jest to jedna ze starszych aplikacji tego typu, która oferuje podstawowe funkcje, takie jak oczywiście rozmowa, przesyłanie plików.

 • jIRCii Stable 31

  jIRCii Stable jest wieloplatformowym klientem IRC.

 • Visual IRC 2.0pl2

  Visual IRC to jeden z bardziej rozbudowanych klientów IRC, który działa w oparciu o skrypty, dzięki czemu może być dowolnie edytowany bez konieczności ciągłego zmieniania kodu.

 • Nebula IRC 0.5

  Jest to niewielki klient IRC dla Linuxa.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: X-chat 2.8.6Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Klienci IRC