Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

KVirc 3.0.1

Kategoria: Klienci IRC
Producent: www.kvirc.net
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 19.08.2008
Rozmiar: 3.3 MB
System operacyjny: Linux Gentoo, Ubuntu
Liczba pobrań: 425

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis KVirc 3.0.1

KVirc jest bardzo ciekawym klientem IRC dla systemu Linux.

Autorem programu jest Szymon Stefanek i KVIrc Development Team. Program został napisany w oparciu o bibliotekę Qt i posiada kilka ciekawych funkcji min.: pełną obsługę IPv6, obsługę Unicode, wsparcie dla proxy (SOCKSv4, SOCKSv5, HTTP), bezpieczne połączenia SSL, posiada modularną budowę przez co może być rozbudowywany o nowe funkcje.

Podobne Klienci IRC

 • mIRC

  mIRC to najpopularniejszy klient IRC, który ma wielu użytkowników na całym świecie. Jego główną zaletą jest prostota działania, która sprawia, że wystarczy kilka kliknięć myszą by móc połączyć się z innymi użytkownikami IRC.enta do komunikacji w sieci IRC.

 • Rhapsody IRC 0.28b

  Jest to prosty klient IRC pracujący w trybie tekstowym.

 • IceChat 7.63

  IceChat to rozbudowany klient IRC, umożliwiający połączenie z ogromną liczbą serwerów, zarówno tych dostępnych w bazie programu, jak i tych dodanych przez użytkownika.

 • Visual IRC 2.0pl2

  Visual IRC to jeden z bardziej rozbudowanych klientów IRC, który działa w oparciu o skrypty, dzięki czemu może być dowolnie edytowany bez konieczności ciągłego zmieniania kodu.

 • Epic 4.2.10

  Epic jest bardzo prostym klientem IRC dla Linuxa.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: KVirc 3.0.1Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Klienci IRC