Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

GNOME 2.32

Kategoria: Pozostałe
Producent: gnome.org
Licencja: Brak Licencja
Data dodania: 27.10.2010
System operacyjny: Linux
Liczba pobrań: 185

Brak

Opis GNOME 2.32

GNOME 2.32 to znane i lubiane wśród użytkowników systemu operacyjnego Linux. Najnowsze jego wydanie zawiera wiele poprawek oraz nowości. Znadują się wśród nich między innymi meta kontakty, które dodano do komunikatora Empathy. Dzięki temu jeden użytkownik może łączyć kilka kontaktów osoby używającej różnych komunikatorów w jeden. Nadto dla wygody usprawniono także wyszukiwanie kontaktów. Co pojawia się jeszcze w wydanym dla Linux GNOME?

Manager plików Nautilius otrzymał nową funkcję, dzięki której pliki wycięte do kopiowania wyświetlane są jako półprzeźroczyste ikony. Odtwarzacz Totem zyskał funkcję usuwająca automatycznie efekt przeplotu, a środowisko programistyczne Anjuta doczekało się nowej wersji. Dodatkowo usprawniono działanie konfiguratora kont IRC, a do czytnika dokumentów Evince dodano interfejs AtkText. Dzięki temu Orca może odczytywać dokumenty, co z pewnością ucieszy wszystkie osoby mające problemy ze wzrokiem. Download GNOME podpina plugin dodający obsługę SyncTeX. Dzięki temu można zsynchronizować źródła TeX, a plik wynikowy ma format PDF/DVI, co z pewnością jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Wypada też dodać, że ta wersja GNOME jest ostatnią oznaczoną cyferkę 2. Premiera kolejnego wydania środowiska nastąpi w kwietniu przyszłego roku. Do tego czasu posiadacze 2.32 mogą spodziewać się aktualizacji i łatek. A pod koniec października ukaże się wydanie poprawkowe GNOME 2.32, które ma usunąć potencjalne błędy niewykryte w tym wydaniu. Dla ciekawostki dodamy jeszcze, że GNOME 3 ma bazować na bibliotece GTK 3 i posiadać nową powłokę, zwaną GNOME Shell.

Podobne Pozostałe

 • Snip Click

  Snip Click to niezła aplikacja, pozwalająca każdemu posiadaczowi aparatu cyfrowego na prostą edycję zdjęć oraz przejrzenie i porównywanie ich danych technicznych

 • PhotoStage Slideshow

  Bardzo ciekawe i proste w obsłudze narzędzie, za pomocą którego stworzymy prezentacje multimedialne zawierające filmy, zdjęcia i inne materiały.

 • VueScan

  VueScan 9.2.12 jest aplikacją służącą do przetwarzania obrazów w wysokiej jakości zrobionych przy pomocy skanera.

 • LightScribe Template Labeler

  LightScribe Template Labeler 1.18 to aplikacja przeznaczona dla wszystkich użytkowników nagrywarek CD I DVD, wyposażonych w system zapisu Lightscribe. System ten pozwala na nadrukowanie etykiety płyty bezpośrednio na niej.

 • DesignPro

  DesignPro 5 to program do wizytówek, który może przydać się zarówno w firmie, jak też i użytkownikowi prywatnemu. Jako że jest on darmowy, można pobrać go w każdej chwili i zobaczyć, jakie możliwości oferuje.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: GNOME 2.32Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ