Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

GIMP 2.7

Kategoria: Edycja i tworzenie grafiki
Producent: GIMP.org
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 21.08.2009
Rozmiar: 15.97 MB
System operacyjny: Linux
Liczba pobrań: 6829

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis GIMP 2.7

GIMP (GNU Image Manipulation Program) to program do obróbki grafiki cyfrowej. Z jego pomocą można tworzyć i edytować obrazy - zmieniać rozmiary, wycinać fragmenty, zmieniać kolory, łączyć obrazy warstwowe oraz zmieniać formaty plików graficznych. GIMP dorównuje Photoshop czy Point Shop Pro. GIMP dostępny jest za darmo, co czyni go bardzo atrakcyjna alternatywą dla drogich, profesjonalnych programów graficznych. Jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki w dziedzinie grafiki komputerowej GIMP na pewno jest dobrym wyborem nie tylko ze względu na swą jakość, ale z powodu doskonałych poradników dostępnych na stronach oficjalnych.

W programie GIMP istnieje możliwość tworzenia własnych pędzli, gradientów i deseni. Program posiada filtry i narzędzia do modyfikacji obrazu (rozmycie, wyostrzanie, stempel klonujący itp.). GIMP obsługuje warstwy i maski warstw i można w nim zmieniać tryby mieszania kolorów warstw. Program graficzny GIMP posiada rozbudowane narzędzia zaznaczania a także narzędzia do modyfikacji kolorów (poziomów luminancji, krzywych tonalnych, jasności, nasycenia, kontrastu). Mogą go używać osoby pracujące na urządzeniach czułych na nacisk (tablety graficzne). GIMP obsługuje tryby RGB, skala szarości oraz z paleta indeksowana. GIMP działa po polsku od momentu instalacji więc spolszczenie do GIMP jest niepotrzebne.

Właściwości programu GIMP można rozszerzać przy pomocy wtyczek. Wchodząc na stronę oficjalną GIMP w dziale Plugins (registry.gimp.org) znajdziemy ogromną ilość rozszerzeń a orientację w tak sporej kolekcji ułatwia kilka różnych wyszukiwarek – wg daty dodania, wg popularności, wg słów kluczowych itp. Oferowane na stronie GIMP dodatki są oczywiście w pełni darmowe. Formaty graficzne, jakie obsługuje GIMP to GIF, JPEG, BMP, PNG, XPM, TIFF, TGA, MPEG, PS, PCX. Przy użyciu GhostScript możliwe jest otwieranie w GIMP plików PDF, PS, i EPS. Istnieje również możliwość odczytu i zapisu w programie GIMP plików PSD.

Osoby zaczynające poznawanie tajników programów graficznych i tego programu w szczególności mogą skorzystać z ogromnej bazy angielskich poradników (tutorial) GIMP. Są one dostępne za darmo na stronie oficjalnej www.gimp.org i obejmują porady dla początkujących oraz opisy zagadnień odpowiednie dla ekspertów w tej dziedzinie. Dzięki bogato ilustrowanym wyjaśnieniom można szybko poznać GIMP w praktyce. Również na polskiej stronie użytkowników programu (www.gimpuj.info) istnieje bardzo bogata baza poradników GIMP w wersji pl. Dzięki darmowym poradnikom GIMP dostępnym online szybko nabierzesz wprawy w profesjonalnej obsłudze programu.

Najnowszy GIMP 2.7 to wersja beta, jeszcze nie w pełni stabilna. Zaleca się jej używanie przede wszystkim osobom pragnącym testować najnowsze oprogramowanie i zgłaszać usterki do autorów. Każdy, kto szuka wersji stabilnej i zależy mu na bezawaryjnie działającym programie może znaleźć starsze wersje GIMP do pobrania z naszego serwisu.

Kompatybilność
Systemy, z którymi zgodny jest GIMP to linux. GIMP działa na Vista. GIMP na Windows 7 chwilowo może działać z usterkami. Osoby pragnące używać GIMP na wersjach Windows 98 lub 95 mogą ściągnąć ze strony oficjalnej GIMP, z działu downloads starsze wersje programu kompatybilne z Win 9X. Wszystkie wersje GIMP są free.

Licencja
GIMP rozpowszechniany jest na licencji GNU GPL. Praktycznie GIMP jest freeware, którego pobranie i używanie nie kosztuje ani grosza.

Jeśli potrzebujesz doskonałego, darmowego programu graficznego wybierz GIMP i ściągnij go z naszego serwisu. Mimo rozbudowanych możliwości GIMP download jego pliku instalacyjnego trwa tylko kilka sekund.

Oprócz GIMP zobacz i pobierz inne programy graficzne odstępne na naszym serwisie.


Podobne Edycja i tworzenie grafiki

 • Hippo Animator

  Jeśli potrzebujesz zrobić animację na stronę internetową pobierz Hippo Animator zupełnie za darmo!

 • Bannershop GIF Animator

  Bannershop GIF Animator jest programem umożliwiającym tworzenie oraz kompresję banerów, przycisków oraz animowanych gifów.

 • FotoMorph

  FotoMorph jest interesującą aplikacją, która z pewnością przyda się na każdym komputerze, a zwłaszcza tych użytkowników, którzy lubią dokonywać obróbki zdjęć. Program ten służy do morfingu, czyli płynnej zmiany jednego zdjęcia w drugie.

 • Photo Collage Max

  Pobierz bezpłatnie Photo Collage Max i twórz oryginalne kartki z życzeniami, kalendarze i kolaże ulubionych fotografii.

 • Artweaver

  Spolszczenie prostego programu do tworzenia grafiki.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: GIMP 2.7

dodał: ~zły , 19.03.2010

nie da sie sciagnac

dodał: ingeborg , 23.02.2010

super witryna, zrozumiale dla nie informatyków obajasniająca programy..:) pozdrock:)

dodał: ~7t6uh , 12.02.2010

yyyyyyyty

dodał: ~KaŚk@ , 02.11.2009

nie wiem który program jest git więc muszę ściągnąć chyba wszystkie :P\n:D

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Edycja i tworzenie grafiki