Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Ubuntu 8.10

Kategoria: Ubuntu
Producent: Canonical Ltd.
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 03.11.2008
Rozmiar: 699 Mb
System operacyjny: Linux
Liczba pobrań: 4811

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis Ubuntu 8.10

  Darmowy Ubutnu 8.10 – Nieustraszony Koziorożec (ang. Intrepid Index)Najnowszy Ubuntu to jeszcze bardziej dopracowana wersja najpopularniejszego systemu operacyjnego opartego na GNU/Linuks i przeznaczonego do zastosowań domowych.Ubuntu po polsku ma wielką szansę w najbliższych latach zdominować rynek domowych systemów operacyjnych, który do tej pory jest praktycznie wyłącznie kojarzony z produktem firmy Microsoft – systemem operacyjnym Windows.Download Ubuntu z serwisu pobierz.pl a dowiesz się dlaczego...Nowa wersja to przede wszystkim zwrot w stronę mobilności (polepszono obsługę wifi, dodano obsługę sieci 3G), oprócz łatwiejszego dostępu do Internetu użytkownicy systemu otrzymują również całkiem nowe możliwości dzielenia się samym system, czy to poprzez tzw. sesje gościa – dostęp w ściśle ograniczonym zakresie czy też poprzez możliwość utworzenia wersji instalacyjnej i zapisania jej na pendrivie.Ubuntu serwer WWW posiada nową wersję jądra systemu oraz zaktualizowane środowisko graficzne – Gnome 2.24. Na płycie livecd, której obraz (*.iso) prezentujemy znajdują się również min. przeglądarka internetowa Firefox 3.0, klient poczty Evolution, menadżer plików Nautilus, kompletny pakiet biurowy OpenOffice (edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, program do tworzenia prezentacji oraz baza danych – o możliwościach porównywalnych z Microsoft Office). Ubuntu dysponuje również zestawem programów do obsługi multimediów – odtwarzaczami audio i video oraz nagrywarką płyt DVD i CD.Podsumowując Nieustraszony Koziorożec to kompletny system operacyjny odpowiadający wszystkim zastosowaniom zarówno domowym jak i biurowym.Pobierz Ubuntu 8.10 już teraz tylko ze strony pobierz.pl!

Podobne Ubuntu

 • Ubuntu

  Testowa wersja Beta nadchodzącego wydania Ubuntu 9.10 Karmic Koala.

 • Edubuntu 8.04.1 LTS (i386)

  Wersja systemu operacyjnego Ubuntu Linuks przeznaczona dla nauczycieli i uczniów jej głównym zastosowaniem są cele edukacyjne.

 • Ubuntu 11.04

  System Linux co jakiś czas doczekuje się aktualizacji i nowej odsłony. Po wydaniu Ubuntu 10.10 podano już nazwę jego następcy, dlatego też wiadomo już, że najnowszy Linux będzie się prawdopodobnie zwać Natty Narhwal.

 • Ubuntu 8.04.1.1 LTS

  Ubuntu to kompletny, w pełni spolonizowany i niezwykle przyjazny dla użytkownika system operacyjny oparty na Debianie.

 • Ubuntu Studio 8.04 (amd64)

  Ubuntu Studio to specjalna wersja systemu Ubuntu Linux przeznaczona do pracy z multimediami.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Ubuntu 8.10Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ