Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Ubuntu 10.04.2

Kategoria: Ubuntu
Producent: Canonical Ltd
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 05.08.2009
System operacyjny: Linux
Liczba pobrań: 15290

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis Ubuntu 10.04.2

­

Ubuntu 9.10 Karmic Koala czyli Karmiczny Koala – taka nazwę nadano kolejnemu wcieleniu dystrybucji Linux, Ubuntu. Oficjalna premiera jego wersji stabilnej będzie miała miejsce dopiero pod koniec października tego roku a dokładnie 29 października 2009. Aktualne wydanie to Ubuntu 9.10 w związku z tym przypominamy, że jest to rzecz przeznaczona dla deweloperów i testerów. Każdy, komu zależy na stabilności i niezawodności systemu może zaopatrzyć się w obecną wersje stabilną – Buntu 9.04. Ubuntu 9.10 jest do pobrania dla każdego, kto chce pomóc w ulepszaniu nowej wersji przez testowanie, odnajdywanie i naprawianie błędów. Ubuntu 9.10 nie jest freeware. Jest on rozpowszechniany na licencji publicznej GNU czyli otrzymujemy darmowy system operacyjny.

­

Oto najważniejsze zmiany w Ubuntu 9.10 Alpha 3. Pierwszym z nich jest GNOME w wersji 2.27.4. Pidgin został zastąpiony przez Empathy, które wprowadzi Telepathy Framework. Nowe są także menedżer logowania GDM 2.27.4, domyślna funkcja Ubuntu One oraz kernel w wersji 2.6.31-3.19, bazujący na 2.6.31-rc3, z domyślnie włączonym Kernel Mode Setting dla kart graficznych Intel. Zmieniono technologię zarządzania energią, klawiszami laptopów (HotKeys) oraz obsługę nośników i aparatów (przeniesione z hal do DeviceKit-power, DeviceKit-disks oraz udev). Zmieniono metodę akceleracji w sterownikach Intela z EXA na nową UXA. Kolejnymi zmianami są domyślny kompilator GCC-4.4 oraz ustanowienie ext4 jako domyślnego systemem plików, domyślny GRUB2. Testowe Ubuntu 9.10 będzie wyposażone w spolszczenie.

­

Nowością w wersji Ubuntu 9.10 za free wersji Alpha 3 jest środowisko graficzne KDE 4.3 RC, obraz płyty dla netbooków, ustanowienie Arora jako domyślnej przeglądarki internetowej zamiast niestabilnego Konquerora. Wprowadzono wiele poprawek do Amarok 2.2.1 oraz do KPackageKit 0.4.1.1 (nowe powiadomienia, animacje, funkcja historii i inne). Dodano K3b 1.66.0 (alpha 2) w wersji dla KDE4. Nowy pulpit KDE przeobraża się w narzędzie komunikacji społecznościowej przez, na przykład, widget do mikroblogowania (identi.ca oraz serwis Twitter), widget openDesktop oraz plugin do serwisu Facebook w Kopete. Ulepszono integrację GTK+ – QtCurve w wersji 0.65.1 (odnowiony styl Oxygen). Zwiększono kontrolę nad wyglądem programu GNOME. Jak zwykle Ubuntu 9.10 będzie w wersji pl. Stabilniejsza wersja testowa Ubuntu 9.10 już wkrótce.

­

Osoby decydujące się na testowanie Ubuntu 9.10 za darmo mogą skupić się na znanych problemach czyli: pracą nad graficznym narzędzia do konfiguracji GDM, błędem z wyborem Windows w GRUB po instalacji Ubuntu 9.10 Alpha 3, naprawą błędu z GNOME, który próbuje automatycznie instalować Ubuntu na wszystkich partycjach, gdzie jeszcze go nie zainstalowano. Należy naprawić też wyświetlanie dwóch appletów minera przez GNOME w wersji desktop i alternate amd64 oraz znaleźć przyczynę problemów z budowaniem LTSP chrobot. Na poprawę czeka kompatybilność paczki likewise-open5 z MIT Kerberos 1.7 oraz usterka przy włączaniu Ubuntu Netbook Launcher. Programiści dążą do coraz atrakcyjniejszego wyglądu, co widać na Ubuntu 9.10 screenshot. Jeśli twoje możliwości informatyczne na to pozwalają, testuj Ubuntu 9.10 - ściągnij go z naszego serwisu.

­

Ubuntu 9.10, tak jak Windows 7, to na razie wersja testowa. Zachęcamy do pobrania bieżącej wersji stabilnej Ubuntu 9.04 PL Jurny Jarząbek. Ubuntu 9.10 dostępne będzie na pobierz .pl. Z powodu sporego rozmiaru Ubuntu 9.10 download pliku instalacyjnego może trwać kilka do kilkanaście minut. Ubuntu 9.10 nie jest trial. Stabilne, pełne Ubuntu 9.10 po polsku i za darmo już 29 października. Spawdź inne stabilne Dystrybucje Ubuntu.

Podobne Ubuntu

 • Edubuntu 8.04.1 LTS (amd64)

  Wersja systemu operacyjnego Ubuntu Linuks przeznaczona dla nauczycieli i uczniów jej głównym zastosowaniem są cele edukacyjne.

 • Edubuntu 8.04.1 LTS (i386)

  Wersja systemu operacyjnego Ubuntu Linuks przeznaczona dla nauczycieli i uczniów jej głównym zastosowaniem są cele edukacyjne.

 • Ubuntu 11.04

  System Linux co jakiś czas doczekuje się aktualizacji i nowej odsłony. Po wydaniu Ubuntu 10.10 podano już nazwę jego następcy, dlatego też wiadomo już, że najnowszy Linux będzie się prawdopodobnie zwać Natty Narhwal.

 • Ubuntu Studio 8.04 (i386)

  Ubuntu Studio to specjalna wersja systemu Ubuntu Linux przeznaczona do pracy z multimediami.

 • Ubuntu 8.04.1.1 LTS

  Ubuntu to kompletny, w pełni spolonizowany i niezwykle przyjazny dla użytkownika system operacyjny oparty na Debianie.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Ubuntu 10.04.2

dodał: ~Revus , 21.09.2010

o.0

dodał: ~osa , 24.11.2009

jestem glupi

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ