Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

OpenSUSE 11.2

Kategoria: openSUSE
Producent: Novell
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 17.11.2009
Rozmiar: 4,2 GB
System operacyjny: Linux
Liczba pobrań: 828

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis OpenSUSE 11.2

OpenSUSE jest dystrybucją Linuksa, zaprojektowaną dla użytkowników korzystających z interfejsu graficznego i przeznaczoną do użytku domowego. Nazwa pochodzi od pierwszej wersji systemu – S.u.S.E. - czyli od niem. Software- und System-Entwicklungsgesellschaft mbH, Nürnberg. Od 2006 roku, Novell wyodrębnił z projektu SUSE dwie wersje – openSUSE otwartą, ogólnodostępną wersję, rozwijaną przez społeczność ochotników oraz wersję komercyjną SUSE Linux Enterprise, do zastosowań profesjonalnych. OpenSUSE 11 rozpowszechniany jest za darmo na licencji GNU GPL. Jeśli chcesz zmienić system operacyjny na Linux, OpenSUSE 11 jest dobrym rozwiązaniem. Zdecyduj się na OpenSUSE 11 i ściągnij z naszego serwisu.


OpenSUSE to w pełni nowoczesny system z rodziny Linux, który pozwala robić wszystko do czego przyzwyczaiłeś się w Windows. W skład dystrybucji wchodzi ponad 1,000 najlepszych programów. Wszystkie aplikacje, od znanych narzędzi, takich jak Firefox czy OpenOffice.org, po najnowocześniejsze technologie typu Beagle i Xen rozpowszechniane są za darmo. Linux, gwarantuje bezpieczeństwo komputera ponieważ jest wysoce odporny na wirusy i robaki internetowe. Dystrybucja może się pochwalić bardzo prostym procesem instalacji – pobierz OpenSUSE 11 za free i sprawdź.


Najnowszy OpenSUSE 11 miał premierę 30.10.2009 i został oznaczony numerem kodowym 11.2 RC2. W wersji RC2 naprawiono błędy zauważone w w RC1. Dodano kilka następujących aktualizacji: Jądro Linuksa 2.6.31.5, X.Org 1.6.5, Firefox 3.5.4, Samba 3.4.2, SeaMonkey 2.0. Wygląd OpenSUSE 11.1 zebrał negatywne opinie w związku z czym OpenSuse 11.2 posiada zmieniony, bardziej czytelny design. Nowością jest ulepszony KnetworkManager – zmieniono jego wygląd i poprawiono szybkość działania. Nowego wyglądu doczekał się YaST, a niektóre zmiany podniosły jego funkcjonalność.


Aby zainstalować openSUSE należy pobrany obraz ISO nagrać na płytę. Do wyboru jest kilka wersji: obraz ISO płyty instalacyjnej OpenSUSE 11 na DVD, obraz ISO OpenSUSE 11 „Live CD” (umożliwia uruchomienie systemu bez potrzeby instalacji oraz instalację po ściągnięciu dodatkowych pakietów z sieci), obraz ISO OpenSUSE 11 Live Gnome lub KDE oraz obraz płyty do instalacji sieciowej "NET". Obrazy te dostępne są dla OpenSUSE 11 w wersji 64 bit i 32 bit. Na naszej stronie oferujemy do pobrania OpenSUSE 11.


Decydując się na używanie openSUSE możesz liczyć na pomoc techniczną społeczności użytkowników. Na stronie www.opensuse.org znajdziesz przewodniki użytkownika, repozytoria OpenSUSE 11 i forum. Większość dokumentów pomocy do OpenSUSE 11 w wersji pl. Ze strony www.novell.com, patrona projektu OpenSUSE 11, możliwy jest download oficjalnych podręczników do dystrybucji. Wypróbuj OpenSUSE 11 – pobierz teraz.


Licencja

OpenSUSE 11 rozpowszechniany jest na powszechnej licencji publicznej, co oznacza, że OpenSUSE 11, podobnie jak freeware, można pobrać i używać za darmo. Istnieje również wersja pudełkowa openSUSE – dodane są do niej komercyjne programy, instrukcja obsługi oraz gwarancja pomocy technicznej.


Wymagania systemowe

Procesor: Intel - Pentium 1-4, Xeon lub nowszy; AMD: Duron, Athlon, Athlon XP, Athlon MP, Athlon 64, Sempron, Opteron lub nowszy. Minimalnie 256 MB RAM, zalecane 512 MB RAM. 500 MB wolnego miejsca na dysku dla instalacji wersji minimalnej i 2.5 GB na instalację standardową. Napęd CD/DVD.


Wypróbuj OpenSUSE 11 zanim kupisz Windows 7. Odwiedź nasz dział Lunux, czekają tam dystrybucje Ubuntu, Debian, Mandriva i starsze wersje OpenSUSE 11 do pobrania.

Podobne openSUSE

  • OpenSUSE 11.0 (amd64)

    OpenSUSE to stabilny system operacyjny oparty na Linuksie i sponsorowany przez firmę Novell.

  • OpenSUSE 11 (i386)

    OpenSUSE to stabilny system operacyjny oparty na Linuksie i sponsorowany przez firmę Novell.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: OpenSUSE 11.2Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

openSUSE