Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Puppy Linux 5.1

Kategoria: Dystrybucje
Producent: Puppy Linux
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 31.08.2010
Rozmiar: 90 MB
System operacyjny: Linux
Liczba pobrań: 861

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Puppy Linux 5.1

Puppy Linux 5.1 jest dystrybucją, która – zgodnie z nazwą – napisana jest dla systemów Linux. Nie wymaga ona instalacji. Najlepiej wypalić ją na płytę lub wrzucić na urządzenie zewnętrzne (jak pendrive), a następnie uruchomić z tego nośnika. Download Puppy Linux nie zajmuje dużo czasu. Plik ma tylko 90 MB, więc jego pobieranie zajmie kilkanaście minut. A czym różni się wersja 5.1 od innych?

Mamy tu dodany T2-project, zrezygnowano z GTK1 oraz Tcl/Tk, co znacznie zmniejszyło rozmiary całości. Pozwoliło to ujednolicić systemy budowania interfejsu graficznego aplikacji. Mamy tu takie użyteczne pakiety jak Pburn, Fotox, pFind czy ePDFView. Niestety, nie ma edycji Puppy Linux po polsku, jednak jest to aplikacja tak zaawansowana, że każdy jej użytkownik z pewnością nie ma problemów z językiem angielskim. Miłym dodatkiem jest obsługa skanerów oraz aparatów cyfrowych. Choć nie ma Puppy Linux pl, to jednak każdy zaawansowany użytkownik Linuxa powinien zainteresować się tym systemem. Jego główne zalety to – oprócz niewielkich rozmiarów – mnogość aplikacji oraz szybkość działania. W tej edycji położono duży nacisk na bezpieczeństwo i poprawiono wszystkie luki, przez które można by się dostać do niego.

Instalacja Puppy Linux nie jest potrzebna, więc nie tracimy na nią czasu. Jeśli więc potrzebujesz dobrej dystrybucji na „pingwinka”, nie musisz szukać dalej. Ten program spełni wszystkie potrzeby. A ponieważ jest cały czas rozwijany, wciąż dochodzą nowe, użyteczne rzeczy. Jak być z nimi na bieżąco? Po prostu pobrać Puppy Linux – wszelkie informacje o uaktualnieniach są pokazywane przez aplikację.

Podobne Dystrybucje

 • Open Solaris 2008.11

  Open Solaris to darmowy system operacyjny na bazie UNIX'a

 • FreeBSD 8.0

  Download FreeBSD 8.0 za free. Pobierz FreeBSD 8.0 system operacyjny z rodziny UNIX za darmo. Sprawdź inne dystrybucje i programy po polsku na pobierz.pl.

 • Linux Mint 9

  Linux Mint 9 RC to testowa dystrybucja systemu Linux, która w dużym stopniu bazuje na Ubuntu, jednak jest bardziej liberalna w sferze oprogramowania. Pierwsza wersja tego systemu ukazała się już w 2006 roku i od tego czasu dystrybucja ta zdobywa coraz większe rzesze użytkowników na całym świcie.

 • FreeBSD

  FreeBSD to darmowy system operacyjny z rodziny UNIX, bezpieczny i wydajny, dobry do domu i do pracy.

 • Haiku R1/Alpha 2


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Puppy Linux 5.1Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Dystrybucje