Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Open Solaris 2008.11

Kategoria: Dystrybucje
Producent: Sun Microsystems Inc.
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 03.05.2009
Rozmiar: 687MB
System operacyjny: Linux
Liczba pobrań: 904

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Open Solaris 2008.11

OpenSolaris jest darmowym systemem operacyjnym tworzonym przez firmę Sun Microsystems – producentów między innymi Javy czy MySQL. Oparty o System V Unix, ze względu na swoją stabilność i zabezpieczenia doskonale sprawdzi się jako serwer WWW, firewall lub router.

Solaris często jest wykorzystywany jako platforma do instalacji oprogramowania bazodanowego, zarówno rodzimego MySQL jak i  Oracle Database . Narzędzia programistyczne dostarczane wraz z Solarisem z pewnoscią mogą zainteresować koderów Java, C i wielu innych języków programowania.

Użytkownik OS'u Sun będzie mógł wybrać między dwoma środowiskami graficznymi, zmodyfikowanym przez Sun GNOME - CDE oraz zaprogramowanym specjalnie dla Solarisa GUI – JDS.

OpenSolaris jako jeden z nielicznych wciąż rozwijanych UNIX'ów jest pozycją obowiązkową dla miłośników alternatywnych systemów operacyjnych. Obraz płyty instalacyjnej można pobrać ze strony producenta http://www.opensolaris.com/get/index.jsp

Podobne Dystrybucje

 • Haiku R1/Alpha 2

 • FreeBSD 8.0

  Download FreeBSD 8.0 za free. Pobierz FreeBSD 8.0 system operacyjny z rodziny UNIX za darmo. Sprawdź inne dystrybucje i programy po polsku na pobierz.pl.

 • Mandriva 2010

  Testowa wersja jednej z najpopularniejszych wśród początkowych użytkowników dystrybucji Mandriva systemu Linux.

 • Linux Mint 9

  Linux Mint 9 RC to testowa dystrybucja systemu Linux, która w dużym stopniu bazuje na Ubuntu, jednak jest bardziej liberalna w sferze oprogramowania. Pierwsza wersja tego systemu ukazała się już w 2006 roku i od tego czasu dystrybucja ta zdobywa coraz większe rzesze użytkowników na całym świcie.

 • FreeBSD

  FreeBSD to darmowy system operacyjny z rodziny UNIX, bezpieczny i wydajny, dobry do domu i do pracy.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Open Solaris 2008.11

dodał: ~jerzy/ , 04.09.2010

są lepsze rozwiązania/ nie tylko Sun/ i mlepsze chciałem zobaczyć czy jest kuteczny-to wszystko./\n

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Dystrybucje