Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Linux Mint 9

Kategoria: Dystrybucje
Producent: Linux Mint Contributors
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 12.05.2010
Rozmiar: 673 MB
System operacyjny: Linux
Liczba pobrań: 1567

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis Linux Mint 9

Linux Mint 9 RC to testowa dystrybucja systemu Linux, która w dużym stopniu bazuje na Ubuntu, jednak jest bardziej liberalna w sferze oprogramowania.  Pierwsza wersja tego systemu ukazała się już w 2006 roku i od tego czasu dystrybucja ta zdobywa coraz większe rzesze użytkowników na całym świcie. Ostatnia wersja Minta o nazwie „Helena” była już bardzo dopracowaną dystrybucją i miejmy nadzieje, że także pełna wersja Linux Mint 9 będzie równie udana, a może nawet lepsza. Linux Mint 9 Isadora, bo taka jest pełna nazwa tego projektu, wprowadza wiele zmian w systemie, z których warto wymienić nowy Software Manager, dzięki któremu można zainstalować ponad 30000 paczek; specjalny instalator, który pozwala na instalacje systemu z pozycji Windows; a także nowy Backup Tool, pozwalający m.in. na tworzenie kopii zapasowych i kompresji. System operacyjny Linux Mint 9 to jedna z najlepszych dystrybucji Linuxa, którą każdy fan powinien zobaczyć na własne oczy. Linux Mint 9 jest freeware, a właściwie system oparty jest na licencji wolnego oprogramowania GNU, a więc każdy może korzystać z Linux Mint 9 za darmo.

Linux Mint IX zmienił się także wizualnie, gdyż skorzystano z nowego środowiska graficznego Gnome 2.28, dzięki temu system wygląda dużo bardziej nowocześnie. W Linux Mint 9 OS dodano m.in. przezroczystości do menu, zmieniono tapetę, a także dodano nowy ekran powitalny. Opinie o Linux Mint są bardzo przychylne, jednak warto pamiętać, że jest to jeszcze wersja testowa tego systemu operacyjnego, służąca do testów i ewentualnych poprawek. Finalna wersja Isadory powinna ukazać się niebawem. Oczywiście Linux Mint 9 jest po polsku, co bardzo ułatwia korzystanie z jego wszystkich funkcji. Linux Mint 9 pl w zupełności wystarcza użytkownikom potrzebującym stabilnego i szybkiego systemu. Premiera Linux Mint 9 w full wersji nastąpi prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu, bądź przed wakacjami, a więc już niebawem. Na razie pozostaje Linux Mint 9 RC do pobrania poniżej, który funkcjonalnie nie będzie różnił się zapewne zbyt wiele od edycji finalnej. Download Linux Mint 9 to obowiązkowa pozycja dla fanów różnych dystrybucji Linuxa. Jeśli więc chcesz skorzystać z jednej z najlepszych dystrybucji Linuxa, to pobierz Linux Mint 9 za free i przekonaj się o jego wielkich możliwościach.

Podobne Dystrybucje

 • Mandriva 2010

  Testowa wersja jednej z najpopularniejszych wśród początkowych użytkowników dystrybucji Mandriva systemu Linux.

 • Open Solaris 2008.11

  Open Solaris to darmowy system operacyjny na bazie UNIX'a

 • FreeBSD

  FreeBSD to darmowy system operacyjny z rodziny UNIX, bezpieczny i wydajny, dobry do domu i do pracy.

 • Haiku R1/Alpha 2

 • Puppy Linux 5.1

  Puppy Linux 5.1 jest dystrybucją, która – zgodnie z nazwą – napisana jest dla systemów Linux. Nie wymaga ona instalacji. Najlepiej wypalić ją na płytę lub wrzucić na urządzenie zewnętrzne (jak pendrive), a następnie uruchomić z tego nośnika.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Linux Mint 9Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Dystrybucje