Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

FreeBSD

Kategoria: Dystrybucje
Producent: AT&T
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 01.05.2009
Rozmiar: 1,76GB
System operacyjny: Linux
Liczba pobrań: 585

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis FreeBSD

FreeBSD to darmowy system operacyjny z rodziny UNIX, zgodny z POSIX.
Rozwijany od 1993 na uniwersytecie Barkley system cechuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa, niezawodnością i dużą wydajnością co czyni z niego OS doskonały nie tylko do obsługi korporacyjnych serwerów ale i komputerów domowych.
Poza mnogośćia natywnego oprogramowania na systemy z rodziny BSD przeportowano wiele popularnych aplikacji Linuksowych, takich jak KDE, CompizFuzion czy OpenOffice.
 Licencja BSD, stanowiąca   alternatywę dla rygorystycznego GNU GPL pozwoliła na wykorzystanie fragmentów jego kodu w Linuksie, MacOS X a nawet w Microsoft Windows. Narzędzia wbudowane FreeBSD pozwalają na uruchamianie aplikacji kompilowanych na Sun Solaris i Linux.
 Dla mniej zaawansowanych użytkowników, chcących zapoznać się z tym UNIXem ciekawszym rozwiązaniem może okazać się PC BSD. Wyposażony w prosty instalator system z założenia ma być bardziej przyjazny i prostszy w obsłudze niż jego starszy brat.  

Na stronie producenta można znaleźć wiele ciekawych informacji na temat systemu BSD oraz pobrać starsze release'y oraz kompilacje na inne architektury sprzętowe.


Podobne Dystrybucje

 • Windows Mobile 7

  Sprzeczne informacje o dacie premiery Windows Mobile zalewają internet w regularnych odstępach czasu i wahają się trzeciego kwartału 2009 (co, jak wiemy się nie sprawdziło) do czwartego kwartału 2010.

 • Haiku R1/Alpha 2

 • Open Solaris 2008.11

  Open Solaris to darmowy system operacyjny na bazie UNIX'a

 • Puppy Linux 5.1

  Puppy Linux 5.1 jest dystrybucją, która – zgodnie z nazwą – napisana jest dla systemów Linux. Nie wymaga ona instalacji. Najlepiej wypalić ją na płytę lub wrzucić na urządzenie zewnętrzne (jak pendrive), a następnie uruchomić z tego nośnika.

 • FreeBSD 8.0

  Download FreeBSD 8.0 za free. Pobierz FreeBSD 8.0 system operacyjny z rodziny UNIX za darmo. Sprawdź inne dystrybucje i programy po polsku na pobierz.pl.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: FreeBSDAby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Dystrybucje