Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

OpenOffice.org 3.0.1 RPM

Kategoria: Pakiety biurowe
Producent: OpenOffice.org Team
Licencja: GNU LGPL Licencja
Data dodania: 08.05.2009
Rozmiar: 148 MB
System operacyjny: Linux Gentoo, Ubuntu
Liczba pobrań: 414

GNU LGPL

GNU Lesser General Public License, LGPL (pomniejsza ogólna powszechna licencja GNU), poprzednio GNU Library General Public License (powszechna licencja GNU dla bibliotek) - licencja wolnego oprogramowania zaaprobowana przez FSF, zaprojektowana jako kompromis między GNU GPL a liberalnymi licencjami jak licencja BSD lub licencja X11 (MIT). LGPL różni się od GPL głównie tym, że pozwala na łączenie z programami nieobjętymi licencjami GPL czy LGPL, niezależnie czy będą one wolnym czy własnościowym oprogramowaniem. Jedną z cech LGPL jest możliwość przekształcenia każdego kawałka kodu z LGPL na GPL (sekcja 3 licencji). Dzięki temu można stworzyć wersję kodu, której nikt nie będzie mógł rozprowadzać jako oprogramowanie własnościowe.

Opis OpenOffice.org 3.0.1 RPM

OpenOffice.org 3 pobierz dla Linuxa.

OpenOffice.org 3 to bezpłatna wersja pakietu biurowego, którego można używać w domu, w szkole, w firmie bez żadnych opłat.

OpenOffice.org 3 jest jednym z najważniejszych przykładów otwartego oprogramowania i wiodącym pakietem biurowym, zawierającym edytor tekstu, grafiki, prezentacji, HTML, wzorów i formuł matematycznych, baz danych, oraz arkusz kalkulacyjny. Pakiet dostępny jest w ponad osiemdziesięciu językach, także w języku polskim i działa na większości komputerów. Dokumenty utworzone w OpenOffice.org 3 zapisywane w otwartej specyfikacji OASIS. OpenOffice 3.0 umożliwia edycję plików pochodzących z innych pakietów biurowych wiec nie utracisz swoich danych zmieniając oprogramowanie.

OpenOffice.org 3 jest łatwy w użyciu dlatego każdy początkujący użytkownik pakietów biurowych szybko nauczy się go używać zaś użytkownik doświadczony od razu się do niego przyzwyczai. Co najważniejsze, OpenOffice.org 3 może być ściągnięty, zainstalowany i używany bez żadnych opłat. OpenOffice.org 3 rozpowszechniany jest na licencji LGPL. Może być używany w dowolnym celu – domowym, komercyjnym, edukacyjnym, biurowym. Można go zainstalować na dowolnej ilości komputerów. Program można kopiować i rozdawać rodzinie, znajomym, pracownikom i studentom.

W skład Open Office wchodzą:
Writer – edytor tekstu. Kompletny i nowatorski program Writer zaopatrzony jest we wszystkie funkcje niezbędne w edycji tekstu, takie jak: auto korekta, auto uzupełnianie, formatowanie, style, tabele, odnośniki, szablony i wiele innych. W programie Writer można stworzyć wszystko – od prostej notatki po kompletną książkę z nagłówkami, elementami graficznymi itp.

Calc – arkusz kalkulacyjny. Stworzony by być łatwym dla początkujących użytkowników i równocześnie na tyle wydajny, żeby spełnić oczekiwania wytrawnych znawców arkuszy kalkulacyjnych. Calc posiada inteligentne narzędzia dopasowujące się do potrzeb użytkownika nie istniejące w innych arkuszach kalkulacyjnych.

Impress– edytor prezentacji. Impress pozwala na tworzenie wyjątkowych prezentacji multimedialnych. Prezentację urozmaicić można trójwymiarowymi clipartami, efektami specjalnymi lub animacjami a następnie zachować je w formacie PDF, HTML lub Flash.

Draw– edytor grafiki. Draw pozwala narysować wszystko, od prostego szkicu po skomplikowany plan. Draw posiada wszystkie funkcje dobrego edytora grafiki – można w nim obracać obraz w dwóch lub trzech wymiarach, renederować czy szybko tworzyć diagramy.

Base – program do tworzenia i obsługi baz danych. Twórz i zmieniaj tabele, formularze, kwerendy, używając swojego własnego bazy danych lub wbudowanego silnika HSQL. Różnorodne narzędzia programu Base zadowolą początkujących, średnio-zaawansowanych a także zaawansowanych użytkowników. (Base jest jedynym składnikiem pakietu OpenOffice niekompatybilnym z MS Access i nie obsługuje plików MDB.)
Dodatkowymi modułami pakietu OpenOffice.org 3 jest edytor HTML oraz Math – edytor wzorów i formuł matematycznych.

OpenOffice.org 3 to nowoczesny i wydajny pakiet stworzony jako alternatywa dla płatnych programów Microsoft Orfice. OpenOffice, czy tez inne znane przykłady wolnego oprogramowanie, takie jak Linux, Mozilla Firefox, GIMP nie tylko mogą z powodzeniem zastąpić znane, płatne oprogramowanie lecz pod wieloma względami je prześcigają.

Podobne Pakiety biurowe

 • WordPerfect Office X5 Standard Edition

  WordPerfect Office X5 Standard Edition to pakiet biurowy firmy Corel, który składa się z kilku elementów. Mamy tu edytor tekstów, arkusz kalkulacyjny, klient pocztowy, aplikacja do analizy danych, program do tworzenia prezentacji oraz tworzenia prostej grafiki.

 • Office Professional Plus 2010

  Microsoft Office Professional Plus 2010 to najbardziej rozbudowana wersja najpopularniejszego pakietu biurowego w skład którego, oprócz najbardziej znanych aplikacji jak Word, Excel, PowerPoint czy Outlook, wchodzą Access, Publisher, InfoPath, Communicator, SharePoint Workspace i OneNote.

 • LibreOffice

  Darmowy LibreOffice 4.1 to świetny zestaw programów dla biura, firmy czy też użytkownika domowego

 • Microsoft Office Professional Plus

  Microsoft Office Professional Plus 2010 to zestaw narzędzi biurowych, które przydadzą się w każdej firmie. Jest to produkt tak znany, że nie trzeba go jakoś specjalnie przedstawiać, warto jednak poznać główne jego cechy, sprawiające, że cieszy się on od lat nieustającą popularnością.

 • Office Home and Student

  Microsoft Office Home and Student 2007 to specjalnie przygotowana wersja najlepszego pakietu biurowego na komputery osobiste, a mianowicie Microsoft Office. Premiera finalnej wersji tego oprogramowania miała miejsce w 2006, a od 2007 polscy użytkownicy mogą korzystać z wersji Microsoft Office 2007 Home po polsku.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: OpenOffice.org 3.0.1 RPMAby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ