Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Clam AntiVirus 0.93

Kategoria: Programy antywirusowe
Producent: Clam AntiVirus Team
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 02.09.2008
Rozmiar: 15.4 MB
System operacyjny: Linux Gentoo, Ubuntu
Liczba pobrań: 684

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis Clam AntiVirus 0.93

Clam AntiVirus jest zestawem narzędzi antywirusowych dla systemów UNIX, dostępnym na licencji GPL oraz zaprojektowanym z myślą o skanowaniu wiadomości e-mail na poziomie serwerów pocztowych.

Pakiet dostarcza wielu narzędzi, takich jak elastyczny i skalowalny wielowątkowy demon, skaner z linii poleceń, i zaawansowane narzędzie do automatycznych aktualizacji baz sygnatur wirusów. Głównym elementem pakietu jest silnik antywirusowy, dostępny w formie współdzielonej biblioteki.

Oto lista głównych cech projektu:

    * skaner poziomu linii poleceń
    * szybki, wielowątkowy demon, obsługujący skanowanie on-access (w momencie dostępu do pliku)
    * interfejs dla sendmaila
    * zaawansowany aktualizator baz wirusów, wspierający aktualizacje skryptowe i sygnatury cyfrowe
    * współdzielona biblioteka C, implementująca procedury detekcji wirusów
    * skanowanie on-access (Linux® i FreeBSD®)
    * baza sygnatur wirusów aktualizowana wielokrotnie w ciągu dnia (zobacz stronę domową, żeby sprawdzić aktualna liczbę sygnatur w naszych bazach)
    * wbudowane wsparcie dla róznych formatów archiwów, włączając Zip, RAR, Tar, Gzip, Bzip2, OLE2, Cabinet, CHM, BinHex, SIS i inne
    * wbudowane wsparcie dla praktycznie wszystkich formatów wiadomości e-mail
    * wbudowane wsparcie dla plików wykonywalnych ELF i plików Portable Executable skompresowanych przez UPX, FSG, Petite, NsPack, wwpack32, MEW, Upack i obfuskowanych z użyciem SUE, Y0da Cryptor i innych
    * wbudowane wsparcie dla popularnych formatów dokumentów, włączając w to pliki MS Office i MacOffice, HTML, RTF i PDF

Podobne Programy antywirusowe

 • ArcaMicroScan

  ArcaMicroScan 2012 to darmowy skaner antywirusowy, który charakteryzuje szybkość oraz prostota działania. Program działa w oparciu o moduł znany z popularnego programu antywirusowego tworzonego przez ArcaBit i umożliwia skanowanie zasobów systemowych w poszukiwaniu ewentualnych zagrożeń.

 • G DATA AntiVirus

  G DATA AntiVirus 2013 to aplikacja znanego producenta oprogramowania zabezpieczającego, której celem jest ochrona systemu operacyjnego podczas przeglądania stron sieci.

 • ClamWin Free Antivirus

  ClamWin Free Antivirus 0.97 jest całkowicie bezpłatnym programem antywirusowym, który cały czas ewoluuje i rozwija się. Jest on zbudowany na silniku ClamAV, który każdy użytkownik może zmieniać i modyfikować wedle własnego uznania.

 • Comodo Antivirus

  Comodo Antivirus jest bezpłatnym programem antywirusowym, który zabezpiecza komputer przed zagrożeniem ze strony wirusów.

 • PC Tools AntiVirus Free Edition

  Bezpieczeństwo komputera to sprawa dość istotna, więc każdy program antywirusowy budzi zainteresowanie użytkowników. Dostępny za darmo PC Tools AntiVirus to jedno z takich zabezpieczeń, które mają zapewnić nam komfort i bezpieczeństwo używania sieci.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Clam AntiVirus 0.93Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ