Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Znacznik ALT w HTML

Kategoria: Internet, 20 wrzesień 2011, 14:50, ilość odsłon: 3714

ALT w dokumentach HTML to atrybut, który powinno się umieszczać przy wprowadzaniu elementów IMG i AREA.

Zasadniczo nie jest on wymagany dla przeglądarek mających obsługę (włączoną) grafiki. Dużo gorzej będzie się miała sprawa w przypadku przeglądarek tekstowych, szczególnie jeżeli obrazek jest równocześnie hiperłączem. Właśnie dla tych przeglądarek jest on przeznaczony. Atrybut alt w dokumentach typu HTML definiuje tekst alternatywny, gdy element nie może być wyświetlony (co może również zdarzyć się przy błędnym src obrazka lub w wyniku jego usunięcia z serwera). Dodatkowo tekst alternatywny pojawia się również w niektórych przeglądarkach po najechaniu wskaźnikiem myszki na grafikę. Jednak nie we wszystkich, dlatego jeżeli chcemy, aby tekst alternatywny się wyświetlał (np. po najechaniu myszką na przycisk, w którym wykorzystano obrazek), należy dodatkowo zdefiniować atrybut title.

<img src="adres_obrazka.jpg" alt="To jest zdjęcie ilustrujące ALT HTML" title="Alt HTML" >

Chociaż atrybuty alt w dokumentach HTML zawierających obrazki można pominąć i strona w zdecydowanej większości wypadków zostanie prawidłowo wyświetlona, powinno się je zawsze definiować. Nie tylko ze względu na staranność i profesjonalizm. Głównym i to praktycznym powodem jest SEO, czyli optymalizacja strony pod kątem jej indeksowania i pozycjonowania przez wyszukiwarki. Atrybut Alt jest jednym z ważniejszych elementów badanych przez roboty wyszukiwarek, dlatego powinien on zawierać użyteczny pod tym względem opis. Nie powinno się jednak nadużywać słów kluczowych. Nagromadzenie słów kluczowych w alt może zostać uznane za spam. Jeżeli dobrze opiszemy zdjęcie, może ono trafić do wyszukiwarki grafiki (Google Images) i podnieść ranking strony. Należy również pamiętać, że opisy w alt są wykorzystywane przez programy do czytania stron dla osób niewidomych, a więc powinny być również użyteczne pod tym względem.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest WoW?

    Wędrując po sieci, można natknąć się na fanów Wow, czyli World of Warcraft. Co to jest WoW?

  • NAJLEPSZA PRZEGLĄDARKA

    Przeglądarka internetowa jest to aplikacja, służąca do przeglądania wszelkich zasobów znajdujących się w Internecie. Na rynku dostępnych jest wiele przeglądarek internetowych.

  • Jak ściągac torrenty?

    Jeśli nie wiesz jak ściągać torrenty, bądź nigdy nie miałeś z nimi kontaktu to ten artykuł jest specjalnie dla Ciebie. Wyjaśnimy czym są torrenty oraz jak ściągać programy przy ich użyciu.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Znacznik ALT w HTML