Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Zmiana zapomnianego hasła w Windows XP

Kategoria: Systemy Operacyjne, 02 luty 2009, 14:54, ilość odsłon: 13979

Bardzo przydatna porada dla osób, którym zdarzyło się zapomnieć hasło logowania do systemu Windows XP. Chyba każdemu zdarzyło się zapomnieć jakieś ważne hasło. A jest co zapominać, bo loginów, PINów i ustawień, z których codziennie korzy

Chyba każdemu zdarzyło się zapomnieć jakieś ważne hasło. A jest co zapominać, bo loginów, PINów i ustawień, z których codziennie korzysta przeciętny Kowalski jest co nie miara. Irytujące może być zapomnienie PINu do karty kredytowej lub... hasła logowania do ulubionego systemu, co skutecznie może uniemożliwić dotarcie do swoich danych. Szczęśliwie wśród wielu błędów, które zawiera Windowsa XP, można znaleźć też łatwy sposób na rozwiązanie tej sytuacji. Pozwala na to konto administratora, które w tym systemie jest domyślnie pozbawione hasła.

Żeby zmienić zapomniane hasło należy;

1. Zrestartować komputer.

2. Tuż przed momentem pojawienia się ekranu logowania systemu, należy przycisnąć klawisz F8. Jeśli nie włączy się menu bootowania systemu, trzeba operację powtórzyć kilkakrotnie, przyciskając co sekundę F8.

3. Po pojawieniu się menu należy zaznaczyć i włączyć tryb awaryjny. System uruchomi się w rozdzielczości 640x480 i obsługiwać będzie tylko 256 kolorów.   

4. Przy logowaniu się należy zaznaczyć opcję ADMINISTRATOR. Domyślnie konto administratora nie jest zabezpieczone hasłem, co pozwala na swobodną zmianę ustawień. Później system zapyta, czy użytkownik chce kontynuować pracę w trybie awaryjnym - należy zaznaczyć TAK.  

5. Następnie należy wejść w menu START, a potem w PANEL STEROWANIA i wybrać KONTA UŻYTKOWNIKÓW.

6. Żeby zmienić ustawienia trzeba wybrać dowolnego użytkownika, a następnie usunąć jego hasło lub je zmienić.

7. Po udanej operacji trzeba jeszcze zrestartować komputer i uruchomić system normalnie, bez korzystania z trybu awaryjnego.

Trudno określić jakie motywacje przyświecały twórcom Windowsa, bo w ten sposób nie tylko użytkownik komputera może zmienić zapomniane hasło, ale każdy kto będzie miał do tego komputera dostęp, może to zrobić. Dlatego żeby się ustrzec włamania warto wprowadzić hasło administratora. Można to zrobić w omówionym powyżej aplecie KONTA UŻYTKOWNIKÓW w PANELU STEROWANIA. Po ustawieniu tego hasła radzimy go już jednak nie zapominać. 

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Zmiana zapomnianego hasła w Windows XP

dodał: ~PowerHack , 28.07.2010

Może nie powinienem to robić ale OPH Crack ściąga wszystkie hasła z każdej oprócz 7 dystrybucji Windowsa. Tylko uważaj bo w większości programów OPH są konie trojańskie i exploity. Możesz użyć bootowalnego linuxa zgrać przez liteCD na jeden dysk. Musisz pamiętać żeby odłączyć komputer od internetu podczas wykrywania hasła a później po, zeskanować(oczywiście z odłączonym kablem sieciowym) komputer podczas uruchamiania systemu kiedy jeszcze pliki nie zostały załadowane do pamięci operacyjnej ponieważ trojany od razu pakują się tam gdzie ich nie trzeba.

dodał: ~ja , 27.01.2010

a jak?

dodał: ~asik , 25.12.2009

hej mam mały problem bo mam hasło do konta administratora i zapomnialam hasła jezeli mozna to prosze o pomoc

dodał: ~Bot , 29.10.2009

Mój komentasz

dodał: ~hackset , 01.06.2009

nawet po ustawieniu hasla admina jest sposob by to obejsc:) pozdr