Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Zmiana domyślnej ścieżki folderu z tłami (XP)

Kategoria: Systemy Operacyjne, 12 listopad 2008, 01:30, ilość odsłon: 2584

Zmiana domyślnego folderu z tłami w Windows XP. Domyślnie folder z tłami systemu Windows znajduje się w X:\Windows\Web\Wallpaper. Jeżeli chcemy żeby we Właściwościach ekranu > Pulpit...

Domyślnie folder z tłami systemu Windows znajduje się w X:\Windows\Web\Wallpaper. Jeżeli chcemy żeby we Właściwościach ekranu > Pulpit pojawiał­y się pliki z innego folderu możemy posłużyć się w tym celu prostą modyfikacją rejestru. Klikamy Start > Uruchom, a w polu "Otwórz :" wpisujemy regedit. Następnie odszukujemy klucz:­


HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion


Teraz wystarczy zmodyfikować zmienną WallPaperDir i przypisać jej wartość, która ma być nowa ścieżka naszego folderu z tapetami.


­

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak stworzyć skrót "Pokaż pulpit"?

    Porada dla tych, którzy przez nieuwagę skasowali skrót "Pokaż pulpit". Jeżeli z jakiś powodów usunąłeś skrót "Pokaż pulpit" to wbrew pozorom jego przywrócenie nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać.

  • Kopia bezpieczeństwa – jak ją zrobić?

    Kopia bezpieczeństwa to bardzo przydatna funkcja w systemach Windows, która pozwala na zapamiętanie aktualnego stanu systemu operacyjnego. W przypadku jakiejś późniejszej awarii możemy przywrócić jego działanie momentu zapisu.

  • Centrum zabezpieczeń – jak usunąć?

    Centrum zabezpieczeń systemu Windows to komponent systemowy, jaki dołącza systemu operacyjnego Windows XP dodatek Service Pack 2, a wbudowany mają Microsoft Windows Vista i Microsoft Windows 7.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Zmiana domyślnej ścieżki folderu z tłami (XP)