Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Zlikwidowanie strzałek przy skrótach (Win XP)

Kategoria: Pozostałe, 23 lipiec 2008, 23:11, ilość odsłon: 4034

Porada dla tych, którzy chcą pozbyć się strzałek widniejących na ikonkach skrótów. Jeżeli uznamy, że "strzałki", które są dodawane do ikonek stworzonych przez nas skrótów są czymś zbędnym, możemy w łatwy sposób się ich pozbyć dzięk

Jeżeli uznamy, że "strzałki", które są dodawane do ikonek stworzonych przez nas skrótów są czymś zbędnym, możemy w łatwy sposób się ich pozbyć dzięki małej modyfikacji rejestru. W tym celu uruchamiamy Edytor rejestru (Start > Uruchom, o polu "Otwórz :" wpisujemy regedit). Teraz wyszukujemy klucz :

KEY_CLASSES_ROOT\lnkFile

W powyższym kluczu należy znaleźć wartość IsShortcut i skasować ją klikając na nią drugim przyciskiem myszy i wybierając opcję Usuń. Zmiana powinna być widoczna po ponownym uruchomieniu komputera.

strzalki

UWAGA! Przed jakąkolwiek modyfikacją rejestru radzimy zapoznać się poradą Jak wykonać kopię zapasową rejestru?. Nasz serwis nie odpowiada za żadne szkody mogące wyniknąć z powodu zastosowania się do powyższych wskazówek.

Inne porady z tej kategorii:

  • Odtwarzanie .vob - jaki program użyć?

    Pliki z rozszerzeniem .vob to format konteneru dla płyt DVD. Zawiera w sobie wideo, audio, napisy, menu i zawartość panelu nawigacyjnego w jednym miejscu.

  • Konwertowanie partycji z FAT32 na NTFS

    Opis jak w prosty sposób skonwertować system plików danej partycji z FAT32 na NTFS. Istnieje wiele zalet konwersji z FAT32 na NTFS i jest to czynność dość prosta. Dokonujemy jej z poziomu wiersza poleceń w postaci polecenia...

  • Co to jest pdf?

    Korzystając z komputera bardzo często spotykamy się ze skrótem pdf. Wielu laików zastanawia się pewnie za każdym razem, co to tak naprawdę oznacza.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Zlikwidowanie strzałek przy skrótach (Win XP)