Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Zbędne usługi (Vista)

Kategoria: Systemy Operacyjne, 19 październik 2008, 15:17, ilość odsłon: 7078

Przyśpieszamy Vistę. Jedną z form optymalizacji Visty jest dostosowanie uruchamianych usług do własnych potrzeb. Okazuje się, że wiele z nich jest całkowicie niepotrzebnych.

Jedną z form optymalizacji Visty jest dostosowanie uruchamianych usług do własnych potrzeb. Okazuje się, że wiele z nich jest całkowicie niepotrzebnych.


­Żeby to zrobić należy wejść do Panelu sterowania > System i konserwacja > Narzędzia administracyjne > Zarządzanie komputerem > Usługi. Zanim dokonamy jakichkolwiek zmian lepiej zastanowić się dwa razy i dokładnie zapoznać z tym za co odpowiada dana usługa. Niezaawansowanym użytkownikom odradzamy wyłączanie jakichkolwiek usług związanych z bezpieczeństwem systemu (Centrum zabezpieczeń, Windows Defender itp.) chyba, że mają ku temu odpowiednie podstawy. Z drugiej strony warto wyłączyć te usługi, które są nam całkowicie niepotrzebne, np. „Usługa wprowadzania na komputerze typu Tablet” w sytuacji w której nie posiadamy tabletu. Warto więc poświęcić kilka chwil na dokładne przejrzenie listy usług i odznaczenie tych, które są dla nas zbędne. Jak to zwykle bywa nie ma żadnej uniwersalnej recepty na to co należy wyłączyć bo sytuacja każdego użytkownika jest inna.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest Linux?

    Większość użytkowników komputerów domowych czy laptopów korzysta z przeinstalowanego na nich systemu operacyjnego Microsoft Windows. Jednak istnieje także alternatywny system operacyjny Linux.

  • Jak wylączyć udostępnianie plików i drukarek? (Win XP)

    Porada, która w niektórych wypadkach może znacząco przyśpieszyć start systemu. Jeżeli nie korzystasz z udostępniania plików, lub drukarek możesz tę opcję szybko wyłączyć.

  • Kontrola konta użytkownika Windows 7

    Kontrola konta użytkownika to opcja w Windows 7, pomagająca chronić komputer przed hakerami i różnej maści niepożądanymi plikami z sieci, czyli wirusami, trojanami, robakami, itp. Gdy instalowany bądź też działający program chce wprowadzić


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Zbędne usługi (Vista)

dodał: ~hubert , 05.02.2010

To jest fajna gra

dodał: ~zdziwiony , 25.02.2009

u mnie jest tylko system a nie system i konserwacja i co dalej ;(\n