Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Wyświetlanie ukrytych plików i folderów w systemie Windows

Kategoria: Systemy Operacyjne, 09 grudzień 2008, 11:55, ilość odsłon: 7400

Porada dla początkujących - jak zmusić system do pokazywania ukrytych plików? System Windows domyślnie nie pokazuje ukrytych plików na naszych dyskach twardych. Zanim to zmienimy należy nadmienić, że zazwyczaj pliki nie są ukrywane przez system

System Windows domyślnie nie pokazuje ukrytych plików na naszych dyskach twardych. Zanim to zmienimy należy nadmienić, że zazwyczaj pliki nie są ukrywane przez system bez powodu. Należy więc zachować szczególną ostrożność przy ich usuwaniu gdyż może się okazać, że będziemy mieli z tego więcej szkody niż pożytku.


Jeżeli chcemy mieć dostęp do ukrytych plików wystarczy, że wejdziemy na Mój komputer a z menu Narzędzia wybierzemy Opcje folderów. Teraz wystarczy przejść do zakładki Widok, a następnie odszukać i zaznaczyć opcję Pokaż ukryte pliki i foldery.


­

Inne porady z tej kategorii:

  • Wiersz poleceń – najbardziej popularne komendy

    Wiersz poleceń to sposób wydawania komend komputerowi za pomocą określonych wyrazów i skrótów. W systemach Windows uruchamia się go poprzez naciśnięcie START, a następnie uruchom. Wpisujemy tu CMD i zatwierdzamy klawiszem Enter.

  • Jak uruchomić BIOS

    Żeby odpowiedzieć na pytanie, jak uruchomić bios, najpierw trzeba ustalić, co termin "bios" właściwie oznacza.

  • Więcej opcji w menu kontekstowym (Vista)

    Prosta sztuczka rozszerzająca opcje menu kontekstowego. Klikając drugim przyciskiem myszy na jakimś elemencie mamy do dyspozycji wiele standardowych pole­ceń z poziomu menu kontekstowego.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Wyświetlanie ukrytych plików i folderów w systemie Windows