Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Wybór procesora- na co zwracać uwagę?

Kategoria: Sprzęt, 16 wrzesień 2011, 11:06, ilość odsłon: 1071

Zakup nowego komputera jest łatwy, jeżeli chcemy, aby nasz komputer w pełni nas satysfakcjonował.

W zależności od tego, do czego będzie nam on głównie potrzebny, zwrócić trzeba uwagę na różne istotne czynniki. Niezależnie od przyszłego przeznaczenia naszego komputera jednym z jego najważniejszych elementów składowych jest procesor.

A więc jaki procesor wybrać dla naszego komputera? Wybór procesora powinien zostać bardzo dobrze przez nas przemyślany, ponieważ w zależności od tego jaki procesor wybierzemy będzie zależało kompletowanie dalszych elementów komputera. Najważniejsze przy odpowiedzi na pytanie, jaki procesor wybrać, jest określenie przewidywalnej funkcji komputera. I tak na przykład, jeśli chcemy, aby nasz komputer był głównie odtwarzaczem multimediów, to dobrym rozwiązaniem będzie procesor trzyrdzeniowy ze zintegrowaną kartą graficzną, co pozwoli na dogodne i płynne korzystanie z multimediów. Jeśli dysponujemy większymi środkami można zdecydować się od razu na wbudowany układ graficzny.

Dla klientów szukających procesorów do biur najlepsze będą takie, które pracują bez dużego zużycia prądu i są przyjazne w chłodzeniu. Charakteryzuje je również bardzo korzystna cena. Z największymi chyba kosztami podczas zakupu procesora liczyć się muszą wielbiciele gier komputerowych. To im przyda się procesor o najlepszych parametrach, z których jednym z najważniejszych jest kontroler pamięci, szybkość, oraz wydajność. Obecnie standardowa ilość rdzeni w procesorze wynosi cztery, i tyle wybrany przez nas procesor powinien posiadać, aby wszystkie programy sprawnie na nim funkcjonowały.

Bardzo dobrym sposobem na zwiększenie wydajności naszego komputera jest zakup procesora ze zintegrowanym układem graficznym. Podejmując decyzję jaki procesor wybrać oczywistym jest, że kierujemy się w dużym stopniu ceną. Uogólniając: im wyższa cena, tym wyższa wydajność naszego procesora.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jaką kartę graficzną wybrać do laptopa?

    Karta graficzna w laptopie to dość trudny temat. Musimy na nią zwrócić uwagę zanim nabędziemy urządzenie przenośne, ponieważ większość modeli posiada najczęściej zintegrowaną.

  • Co to jest netbook?

    Często osobom, które nie znają się bardzo dobrze na komputerach, z trudem przychodzi odróżnianie dwóch pojęć: netbook oraz notebook.

  • Najlepszy netbook-jaki wybrać?

    Na pytanie: jakie jest najlepszy netbook na świecie?, trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego? Każdy użytkownik oczekuje od sprzętu czego innego – jeden chce, aby był dobry do programów biurowych, inny potrzebuje go do Internetu, jeszc


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Wybór procesora- na co zwracać uwagę?