Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Wordpress- instalacja krok po kroku

Kategoria: Internet, 09 sierpień 2011, 10:56, ilość odsłon: 2438

Wordpress jest bardzo popularną platformą, umożliwiającą łatwe i szybkie zarządzanie stroną internetową.

Aby założyć własny serwis opierający się na platformie Wordpress, potrzebujemy mieć konto hostingowe, które obsługuje język PHP w wersji 4.2 lub wyższej, oraz system MySQL w wersji 3.23.23 lub wyższej. Poza tym, jeżeli chcemy, aby nasza strona była domeną o samodzielnym adresie, konieczne jest, abyśmy byli posiadaczami domeny. Koniecznym krokiem do instalacji systemu Wordpress jest założenie konta FTP, na które wgrywamy pliki. Do obsługi takiego konta konieczny jest program, na przykład Total Commander, który ułatwi nam zarządzanie danymi.
Potem wchodzimy na stronę Wordpress.org/download i ściągamy ostatnią wersję Wordpress, najczęściej jako plik archiwum.zip. Ściągnięty plik rozpakowujemy na dysku twardym. Po tym kroku łączymy się z naszym kontem przez FTP i i wgrywamy pojedynczo pliki, z uprzednio zmienioną nazwą – instrukcje do tego procesu znajdują się na sieci. Ale to oczywiście nie sprawia, że instalacja Wordpress jest kompletna.
Aby tak się stało, należy otworzyć w przeglądarce stronę http://wlasnyadres.pl/wp-admin/install.php. Tu już dochodzi do głosu skrypt instalacyjny – i przy tym kroku należy podać hasło i login administracyjny. Wchodzimy do zakładki Autorzy-> Twój profil i ustawiamy własne hasło. Ostatnim krokiem jest już konfiguracja konta pod pożądane parametry. Procedura instalacyjna platformy Wordpress nie jest czymś trudnym- dzięki dobrze zaprojektowanym formularzom instalacyjnym nawet mało zaawansowany użytkownik powinien poradzić sobie z tym zadaniem w przeciągu kilkunastu-kilkudziesięciu minut.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zrobic avatar?

    Nie wiesz jak zrobić swój avatar? Oto porada, która ułatwi Ci zrobienie własnego avataru, samodzielnie.

  • Jak podłączyć router do neostrady?

    Neostrada jest to usługa świadczona przez Telekomunikację Polską S. A. i przeznaczona głównie dla klientów indywidualnych.

  • Co to jest p2p?

    Kiedy pobieramy z siecie internetowej pliki, możemy pobierać je bezpośrednio ze stosownych serwerów, ale też na zasadzie wymiany między użytkownikami.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Wordpress- instalacja krok po kroku