Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Windows Movie Maker – jak go używać?

Kategoria: Multimedia, 01 czerwiec 2011, 10:11, ilość odsłon: 2969

Windows Movie Maker to prosta aplikacja do obróbki plików wideo, dzięki której możemy zmontować filmik, dodając do niego napisy, a także efektowne przejścia pomiędzy poszczególnymi filmikami. Jako wykonywać takie rzeczy?

Zaczynamy od wybrania filmików, które będziemy łączyć. Służy do tego opcja „Importuj obraz wideo”. Możemy też pracować na grafikach – wówczas wybieramy „Importuj obrazy”, a także audio – tu należy wybrać „Importuj audio lub muzykę”.

windows movie maker - jak go używać

Wybrany element przeciągamy na oś czasu poniżej – aby mieć podgląd, wystarczy włączyć odtwarzanie. Możemy na niej zmniejszać jego długość – chwytamy wówczas za koniec i przesuwamy go w lewo.

windows movie maker - jak go używać

Teraz ładujemy drugi filmik i umieszczamy go na osi czasu obok pierwszego, po prawej.

windows movie maker - jak go używać

Jeżeli mamy tylko obrazy, a chcemy dodać do nich muzykę, wczytujemy ją i dodajemy na osi Audio/Muzyka. Na obrazy i filmy możemy dodawać tytuły – służy temu oś Nakładanie tytułu. Tekst szykujemy w opcji Narzędzia – Napisy i tytuły końcowe. Tu wybieramy interesującą nas opcję.

windows movie maker - jak go używać

Jak dodawać efekty wideo? Klikamy na Narzędzia, a następnie wybieramy dany efekt. Chwytamy go lewym przyciskiem myszki i przeciągamy na wybrany klip wideo na osi czasu. To, ze efekt jest dodany, widzimy po tym, że na klipie pojawiła się gwiazdka. Możemy też zobaczyć efekt na podglądzie.

windows movie maker - jak go używać

Jak zapisać naszą pracę? Jeśli nie jest ona jeszcze skończona, wybieramy „Plik” i „Zapisz projekt”. Jeżeli praca jest ukończona, zapisujemy „Zapisz plik filmowy” -  wybieramy miejsce na dysku i gotowe.

windows movie maker - jak go używać

Dokładniejsze działania efektów i nakładania napisów znajdują się w samym programie, tak więc jeżeli ktoś nie wie, co robić, niech kliknie na dany temat w menu po lewej.

Inne porady z tej kategorii:

  • Odtwarzanie 3gp – jak się do tego zabrać

    Wiele plików multimedialnych, jakie da się ściągnąć z sieci, posiada rozszerzenie „.3gp”. Jako że nie jest to popularny format, warto wyjaśnić, skąd się wziął i czym bez problemu go otworzymy.

  • Kodeki xvid

    Każdy system operacyjny do prawidłowego wyświetlania plików wideo potrzebuje kodeków i filtrów.

  • Konwersja avi

    AVI (Audio Video Interleave) to format plików wideo, stworzone przez Microsoft pod kątem używania multimediów w systemie operacyjnym Windows.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Windows Movie Maker – jak go używać?