Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Więcej opcji w menu kontekstowym (Vista)

Kategoria: Systemy Operacyjne, 02 listopad 2008, 21:24, ilość odsłon: 2153

Prosta sztuczka rozszerzająca opcje menu kontekstowego. Klikając drugim przyciskiem myszy na jakimś elemencie mamy do dyspozycji wiele standardowych pole­ceń z poziomu menu kontekstowego.

Klikając drugim przyciskiem myszy na jakimś elemencie mamy do dyspozycji wiele standardowych pole­ceń z poziomu menu kontekstowego. Żeby roszerzyć je o dwie przydatne opcje wystarczy razem z kliknięciem prawym przyciskiem myszy przytrzymać również klawisz shift. Dzięki temu będziemy mogli otworzyć wiersze poleceń z daną ściężką, (Otwórz okno polecenia tutaj) lub skopiować ścieżkę do pamięci (Kopiuj jako ścieżkę).


shift


Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zmienić domyślną ścięzkę dla cd instalacyjnej Windowsa?

    Modyfikacja rejestru, która pozwoli na zmianę domyślnej ścieżki dla płyty instalacyjnej z Windowsem. Żeby zmienić domyślną ścieżkę płyty instalacyjnej naszego Windowsa należy dokonać prostej modyfikacji rejestru.

  • Pola wyboru zaznaczania elemntów (Vista)

    Nowy sposób na zaznaczanie plików w Windows Vista. Windows Vista został wyposażony w nowa, ciekawą możliwość zaznaczania wielu plików. Możemy w tym celu skorzystać ze specjalnych pól wyboru.

  • Jak zainstalować Vistę?

    Jeśli zdecydowaliśmy się zmienić system operacyjny lub tez kupujemy komputer/laptop bez zainstalowanego na im systemu, musimy własnoręcznie dokonać instalacji. Nie jest to rzecz jakoś szczególnie skomplikowana, ale przyda się mała pomoc.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Więcej opcji w menu kontekstowym (Vista)