Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Wady i zalety Internetu

Kategoria: Internet, 01 sierpień 2011, 12:36, ilość odsłon: 1203

Internet był przełomowym wynalazkiem w dziejach ludzkości, niemniej jak każde narzędzie posiada wady i zalety. Niewątpliwie od użytkownika zależy, czy będzie to narzędzie działające korzystnie i przynoszące pozytywy, czy wrę

Wady i zalety internetu – na pewno czynnikiem, który o nich decyduje, jest szybkość rozprzestrzeniania się informacji, oraz ogólnodostępność tego medium. W Internecie, jak mawia wiele osób, można znaleźć dosłownie wszystko.

Niewątpliwą wadą Internetu jest niesamowity chaos informacyjny, poprzez który ciężko znaleźć naprawdę istotne i sprawdzone informacje. Niezbyt pochlebnie o Internecie może także świadczyć rozrost informacji dotyczących nienawiści, pornografii, nielegalnego handlu. Internet umożliwia dostęp do takiego spektrum informacji. W trakcie przeglądania go ciężko jest nie trafić na nachalną reklamę portalu erotycznego, bądź też na próby wyłudzenia danych. Podobnie serwisy aukcyjne były często miejscem fałszywych transakcji i wyłudzania pieniędzy, dopóki nie zaostrzono przepisów dotyczących bezpieczeństwa. Wadą Internetu jest również także stopniowe uzależnianie się od niego i od serwisów społecznościowych, takich jak facebook oraz możliwe alienowanie się internautów od świata zewnętrznego. Internet wpłynął na sposób nawiązywania relacji międzyludzkich i znacznie zmienił ich przebieg, być może znacznie go spłycając.

Natomiast do zalet Internetu z całą pewnością należy szybkość i łatwość dostępu do materiałów, nieosiągalnych często fizycznie, przydatnych zwłaszcza w pracy naukowej; możliwość błyskawicznej komunikacji mimo znacznej odległości między ludźmi; możliwość zakupu rzeczy nieosiągalnych stacjonarnie. Internet faktycznie służy poszerzaniu wiedzy o świecie.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest DHCP?

    W technologii internetowej, jak i w nowych technologiach ogólnie spotykamy wiele skrótów, które nie mówią nam wiele.

  • Czym jest duplicate content?

    Wszyscy znamy wygodę korzystania z przeglądarki google. Jednak aby pracowała ona poprawnie, twórcy stron powinni przestrzegać kilku zasad.

  • Serwer dedykowany - co to jest?

    Użytkownicy komputerów, a zwłaszcza gracze, z pewnością nieraz natknęli się na określenie „serwer dedykowany”. Co oznacza ten termin? Co to jest „serwer”, wyjaśnialiśmy już w innej poradzie. A czym się różni od niego „dedykowany”


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Wady i zalety Internetu