Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Video ts odtwarzanie

Kategoria: Multimedia, 28 czerwiec 2011, 08:59, ilość odsłon: 4103

Foldery VIDEO_TS możemy spotkać na płytach VCD, DVD, a także po przerzuceniu nagranego filmiku z aparatu cyfrowego lub też kamery wideo.

Jest to standard plików zgodnych ze stacjonarnymi odtwarzaczami DVD. Jak odtworzyć zawartość takiego folderu? Wyjaśniamy to w niniejszej poradzie.

VIDEO_TS na komputerze

Do przejrzenia tego typu plików posłuży nam dowolny program mający obsługę DVD, jak na przykład CyberLink PowerDVD. Możemy z jego poziomu odtwarzać pliki w folderach VIDEO_TS. Podobnie powinny działać inne programy do odtwarzania DVD, jak na przykład WinDVD Pro, czy też BlazeDVD. Pierwsze dwa są płatne i można pobrać je ze stron naszego wortalu w wersjach testowych, zaś ten trzeci jest całkowicie darmowy dla każdego.
Można także nagrać folder na płytę DVD i odtwarzacz z nagrywarki. Nie powinno być przy tym żadnych  problemów.  Również można „wrzucić” takie foldery na wirtualny odtwarzacz DVD i CD (stworzony przy pomocy np. Daemon Tools lub Alcohol). System powinien wówczas czytać je tak, jakby były na płycie i odtworzyć w programie domyślnym dla DVD na naszym komputerze.

Kolejne rozwiązanie to konwersja folderów do bardziej przyjaznego formatu, jaki bez trudu odtworzymy dowolnym playerem – na przykład avi lub mpeg. Tu polecić można na przykład użyć do tego bezpłatnego i wydanego w języku polskim FormatFactory. Program ten pozwala przekonwertować materiały do takich formatów jak MP4, 3GP, MPG, AVI, WMV, FLV, SWF i formatów audio do plików MP3, WMA, MMF, AMR, OGG, M4A, WAV.

Jak więc widać, format VIDEO_TS można używać bez obaw i na każdym komputerze. Z pewnością po przeczytaniu tej porady nikt nie będzie mieć z nim problemów.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Video ts odtwarzanie