Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Ukrywanie dysków

Kategoria: Bezpieczeństwo, 10 lipiec 2008, 00:23, ilość odsłon: 6498

Porada dla tych, którzy chcą ukryć zawartość swoich dysków przed niepożądanymi osobami. Najprostsza metoda do ukrycia naszych dysków to uniemożliwienie ich wyświetlania w Eksploratorze Windows. By to zrobić należy dokonać pewnych modyfikacji

Najprostsza metoda do ukrycia naszych dysków to uniemożliwienie ich wyświetlania w Eksploratorze Windows. By to zrobić należy dokonać pewnych modyfikacji w rejestrze. Posłużymy się w tym celu Edytorem rejestru (Start > Uruchom, w okienku "Otwórz :" wpisujemy "regedit.exe"). Teraz przechodzimy do klucza :


HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer


Następnie tworzymy wartość typu DWORD o nazwie NoDrives. Teraz klikamy na nią dwukrotnie i zmieniamy jej system na dziesiętny. Jeżeli chcemy ukryć :


dysk C - wpisujemy 4 (2 do potęgi 2)­

dysk D - wpisujemy 8 (2 do potęgi 3)

dysk E - wpisujemy 16 (2 do potęgi 4)

itd.


Jeżeli chcemy ukryć więcej niż jeden dysk należy wpisać sumę ich wartości.UWAGA! Przed jakąkolwiek modyfikacją rejestru radzimy zapoznać się poradą Jak wykonać kopię zapasową rejestru?. Nasz serwis nie odpowiada za żadne szkody mogące wyniknąć z powodu zastosowania się do powyższych wskazówek.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest second-life?

    W roku 2000 nastąpiła premiera gry, która zmieniła oblicze symulatorów strategiczno-logicznych – czyli The Sims.

  • Włączenie obsługi Javascript

    Działanie obsługi Javascript ma bardzo duży wpływ na obsługę i wygląd stron internetowych jakie będziemy przeglądali.

  • Rogueware – czym grozi?

    Rogueware to termin jeszcze mniej znany, jednak – niestety – z biegiem czasu będzie coraz bardziej spotykany. Jest to złośliwa aplikacja do wyłudzania pieniędzy. Z pozoru udaje pakiet ochronny, rozpoczyna skan systemu i alarmuje użytkownika o wy


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Ukrywanie dysków

dodał: ~d , 09.04.2009

sds