Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Ukrywanie adresu IP

Kategoria: Bezpieczeństwo, 13 maj 2011, 09:28, ilość odsłon: 22727

IP, czyli Internet Protocol, to coś w rodzaju „Peselu komputera”. To unikalny numer, który identyfikuje nasz sprzęt w sieci. Czasem jednak chcielibyśmy poczuć się tam anonimowo i zastanawiamy, czy jest możliwe ukrywanie adresu IP? Całkowicie t

Potrzebujemy specyficznego programu tego typu. Jednym z nich jest Hide IP NG v1. 39. To bardzo przydatne narzędzie dla wszystkich ceniących sobie anonimowość przy korzystaniu z zasobów Internetu. Jak działa? Pozwala na ukrycie naszego prawdziwego numeru IP, a dokonuje tego dzięki wykorzystywaniu anonimowych proxy. Łącząc się z nimi zapobiegamy wyciekaniu wszelkich informacji dotyczących nas i naszego komputera.

 

IP


Inna aplikacja tego typu to IP Shifter. Pozwala on zmieniać IP w sposób szybki i łatwy. Niestety, do obsługi potrzebna jest znajomość angielskiego. Co więcej, tym programem można stworzyć kilka profili, z których każdy będzie mieć inne IP. Jest to płatna aplikacja, można jednak na stronie producenta wykonać download jej wersji trial.

Podobnie działa TCP Profiles Manager 1.7. Jest to niewielki (1,5 MB), darmowy programik do łatwej zmiany lokalnych adresów IP, zakładania masek, tworzenia DSN i innych operacji. Tu także zakładamy kilka profile. Warto zauważyć, że istnieje tu wsparcie dla DHCP. Działa tylko na Windows XP.

Również darmowy jest Surf Anonymous Free. To darmowy program, pozwalajacy ukrywać prawdziwy adres IP w Internecie. Obsługa jest dziecinnie łatwa – jednym zaledwie  kliknięciem mamy możliwość wybrania kraju z jakiego adres IP chcemy sobie przydzielić!

Jak więc widać możliwości maskowania swojego prawdziwego IP jest wiele. Tylko od użytkownika zależy, który wybierze. 

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zrobić partycje?

    Poniższa porada opisuje jak dobrze i poprawnie zrobić partycje. Przeczytaj i dowiedz się jak zarządzać swoimi dyskami w pececie.

  • JAKI DARMOWY ANTYWIRUS?

    Rynek oprogramowania antywirusowego jest aktualnie pełen różnego rodzaju rozwiązań. Wśród użytkowników domowych prym wiodą oczywiście darmowe programy antywirusowe.

  • Zapora systemu windows – jak działa

    Nasze komputery posiadają kilka ważnych rozwiązań w kwestii ochrony zawartości. Mamy do wyboru firewall, program antywirusowy, a także zaporę systemu Windows.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Ukrywanie adresu IP