Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Tworzenie trudnych do złamania haseł za pomocą PasswordMakera

Kategoria: Bezpieczeństwo, 06 lipiec 2008, 17:32, ilość odsłon: 3132

Porada dla użytkowników Firefoxa, którzy chcą poprawić swój poziom bezpieczeństwa w sieci. Niejednokrotnie internauci używają haseł o bardzo małym poziomie trudności (ważne daty, imiona itp.).

Niejednokrotnie internauci używają haseł o bardzo małym poziomie trudności (ważne daty, imiona itp.). Żeby zachować jak największy poziom bezpieczeństwa surfując ­po sieci, możemy zaopatrzyć się w dodatek do przeglądarki Firefox, który pozwoli nam w łatwy i prosty sposób generować trudne do złamania hasła.


Z pomocą przychodzi nam PasswordMaker , który instalujemy tak jak każdy dodatek do Firefoxa. Program posiada rozbudowaną możliwość konfiguracji, ale do codziennych celów wystarczają opcje podstawowe. PasswordMaker na podstawie hasła głównego i adresu danej witryny tworzy unikalne hasło dzięki czemu w łatwy i prosty sposób możemy zwiększyć swój poziom bezpieczeństwa  w czasie korzystania z naszych ulubionych stron www.


pass

Inne porady z tej kategorii:

  • Blokada komputera – jak zrobić to skutecznie?

    Po co blokuje się komputery? Na to pytanie można by udzielić co najmniej kilkunastu odpowiedzi. Najczęściej jednak robi się to, aby zablokować dostęp osobom niepowołanym do istotnych danych – zarówno firmowych, jak i prywatnych. Jak skutecznie

  • Jak zablokować właściwości ekranu (Win XP)?

    Prosta modyfikacja rejestru, która uniemożliwia dostanie się do właściwości ekranu. Jeżeli chcemy uniemożliwić dostęp do właściwości ekranu (tych, które widzimy klikając drugim przyciskiem myszy na pulpit i wybieramy Właściwości)...

  • Praca przy komputerze

    Wbrew powszechnym poglądom praca przy komputerze też potrafi być niebezpieczna.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Tworzenie trudnych do złamania haseł za pomocą PasswordMakera

dodał: ~ktoś , 31.05.2009

no co ja nie jestem botem