Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Tworzenie stron www w składni HTML - jak się do tego zabrać

Kategoria: Internet, 10 sierpień 2011, 09:10, ilość odsłon: 1055

Tworzenie stron www w HTML nie jest to zadaniem wymagającym bardzo dużej wiedzy.

Prostą stronę możemy stworzyć wykorzystując kilkanaście znaczników takich jak <html>, <head>, <title>, <body>, <table>, <p> itd. Problem polega na tym, że dzisiaj używanie jedynie składni HTML jest przestarzałe i nie zapewnia nowoczesnych projektów. Dzisiaj tworzenie stron www bazuje często na specjalnie dobranej grafice (a więc programy do tworzenia grafiki), ciekawych zdjęciach (i znowu programy do obróbki zdjęć), efektach specjalnych (programy i języki skryptowe do ich tworzenia), formularzach powiązane z bazami danych, i innych elementach wykraczających daleko za podstawę stron www jakim jest HTML.

Oczywiście jeżeli ktoś chce się bawić w tworzenie w HTML prostych aplikacji, to wystarczy użyć wyszukiwarki google, wpisać „kurs HTML” i po paru godzinach już można pisać pierwszą swoją stronę. Ponieważ ten artykuł nie jest kursem HTML ograniczę się do udzielenia paru, w gruncie rzeczy oczywistych, porad, które tworzenie stron w HTML:

1.Stwórz projekt strony. Jeżeli chcemy szybko wykonać ładną stronę musimy mieć gotowy projekt zarówno pod względem merytorycznym (zawartość, ilość zakładek, linki) jak i wizualnym.

2.Przetestuj wizualizacje swojej strony w programie graficznym (np. CorelDraw, Photoshop). Tam łatwiej zmienić wygląd ikonki, kolor napisu, wielkość zdjęcia, układ poszczególnych elementów, itd... Stosuj przy tym skalę 1:1.

3.Wybierz język pisania strony (HTML, XML) i wybierz odpowiedni edytor, najlepiej tekstowy. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych śmieci na stronie i szybciej się nauczymy w pełni panować nad kodem.

4.Korzystaj z stylów CSS ze szczególnym uwzględnieniem zewnętrznych arkuszy. Dzięki temu mamy większe możliwości urozmaicenia naszych stron i dopasowania ich do przeglądarki lub rozdzielczości ekranu.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak wyłączyć autouzupełnianie w IE?

    Porada dla początkujących użytkowników chcących wyłączyć opcję autouzupełniania w przeglądarce Internet Explorer. Autouzpełnianie jest przydatną i wygodną opcją. Pozwala na automatyczne zapamiętywanie danych...

  • Jak zamieścić zewnętrzny arkusz stylów na stronie www

    Style CSS umieszczamy w zewnętrznym pliku z rozszerzeniem „.css” lub wewnątrz dokumentów HTML.

  • Jak implementować PHP w HTML?

    Odpowiedź na pytanie, jak zaimplementować PHP w HTML sprowadza się właściwie do odpowiedzi na pytanie, jak zmusić serwer do czytania plików z rozszerzeniem ".html" jako pliki PHP i analizował je używając parsera PHP.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Tworzenie stron www w składni HTML - jak się do tego zabrać