Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Tworzenie stron cms – strona dla każdego

Kategoria: Bezpieczeństwo, 07 wrzesień 2011, 14:31, ilość odsłon: 648

CMS to skrót od angielskich słów Content Management System, czyli System Zarządzania Treścią.

Jest to zestaw aplikacji internetowych, przeznaczonych do tworzenia, publikowania i modyfikacji treści witryn internetowych. Jako że mamy tu do czynienia z technologią interfejsów graficznych, strony w cms może obsługiwać każdy, nawet nie mając pojęcia o aspekcie technologicznym, kodzie WWW, itp. Jak to działa?

Działanie CMS

Aplikacje typu CMS posiadają oddzielnie treść (czyli zawartość informacyjną serwisu, jak na przykład artykuły czy galerie zdjęć) i wygląd (czyli sposobu prezentacji strony i treści). Informacje zapisywane są w bazie danych, po czym system CMS generuje dynamicznie strony internetowe na tej podstawie, łącząc je zarazem z ustalonymi szablonami. Dzięki temu po prostu wpisujemy tekst, a całą resztę robi za nas system. Równie łatwe jest zmienianie design. Każdy system CMS posiada swój unikalny zestaw szablonów, które użytkownicy mogą zastosować w dowolnym momencie. Zmianie nie ulegają wprowadzone treści – są dopasowywane do nowych rozwiązań.

Funkcjonalność systemów CMS podnoszą specjalne moduły, dzięki którym możliwe jest dodawanie nowych opcji do strony i jej zastosowań. Jedne z najbardziej znanych systemów CMS to Joomla oraz WordPress. Ich szczegółowe opisy znajdują się na osobnych stronach naszego portalu i zachęcamy do zapoznania się z nimi – tym bardziej, że oba można pobrać za darmo i zacząć używać w dowolnym momencie.

Dzięki wykorzystaniu CMS nie jest potrzebna jakaś specjalistyczna wiedza dotycząca projektowania i używania stron WWW. System ten pozwala każdemu zabrać się za stworzenie takiej strony, jaką tylko chce, dlatego też warto się nim zainteresować. 

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak połączyć komputer z telewizorem?

    Jeżeli chcemy pooglądać posiadany na twardy dysku film, przydałby się duży ekran. Najlepszy nawet monitor nie może równać się z wielkim ekranem, dając o wiele większe wrażenia z obserwowania akcji.

  • Podstawowe rady jak uniknąć programów spyware/adware

    Kilka porad, które pozwolą na uniknięcie poważnych kłopotów. Podstawową zasadą, która rządzi bezpieczeństwem w sieci jest nieufność. Jeżeli ściągnąłeś jakiś program i właśnie zamierzasz go uruchomić zawsze zastanów się dwa razy.

  • Dobra ochrona antywirusowa dla naszego komputera

    Trudno sobie wyobrazić, żeby nasz komputer nie był wyposażony w żaden skuteczny mechanizm obrony przed nieustannymi atakami z sieci. Do tego celu można wykorzystać firewall, który należałoby podeprzeć jakimś dobrym i sprawdzonym programem an


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Tworzenie stron cms – strona dla każdego