Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Tuner tv do laptopa

Kategoria: Sprzęt, 28 czerwiec 2011, 08:58, ilość odsłon: 3949

Jeżeli mamy laptop albo też komputer stacjonarny, odpada nam całkiem spory wydatek, polegający na zakupie telewizora.

Jako że koszta tego są niemałe, dobrze dowiedzieć się, jak zmienić tego typu sprzęt w odbiornik ogólnodostępnych stacji TV. Jest na to kilka sposobów, ale zaczynamy do tego, że kupujemy tuner. Jaki najlepiej?

Jaki tuner TV do laptopa?

Wraz z tunerem kupujemy antenę. Tak samo jak i w przypadku telewizorów, musi ona zostać ustawiona w  odpowiednim miejscu, aby odbiór obrazu był jak najlepszej jakości. CO się zaś tyczy samego tunera, to dobrym – choć stosunkowo drogim - modelem jest AVerTV Hybrid Volar HD. Jak sugeruje to nazwa, tuner ten pozwala na odbiór programów nadawanych w high-definition, czyli wysokiej jakości. Jako że jest on hybrydowy, bez problemu łapie też tradycyjne nadawanie analogowe. Dodatkowo posłuży za odbiornik radiowy , a dla wygody użytkownika jest wyposażony w pilota zdalnego sterowania.

Inny ciekawy model to X3MTV-HU2300 ANALOG/DVB-T/FM MPEG4 STICK USB. Jest to Nowoczesny Hybrydowy tuner na chipsecie ATI TV stick USB dla telewizji analogowej i cyfrowej naziemnej DVB-T, umożliwiający oglądanie sygnału zarówno nadawanych w MPEG 2 oraz MPEG 4 H.264. Mamy także radio DVB-T oraz FM. Warto wspomnieć, że niektóre laptopy posiadają już wbudowany tuner tego typu. Mamy ich dość sporo, więc wymienimy tylko kilka: Asus K70IO-TY072V, Dell Inspiron 1012, czy też Toshiba Qosmio F60-129.
Ceny wszystkich wymienionych produktów różnią się w zależności od tego, w jakim sklepie je kupujemy. Polecamy sprawdzeni ich na  jakiejkolwiek wyszukiwarce cenowej. Z pewnością pomoże to znaleźć najtańszą ofertę i nie przepłacać.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jaki komputer stacjonarny?

    Komputer stacjonarny składa się z wielu elementów – poczynając od procesora, poprzez kartę dźwiękową, na obudowie kończąc. Jaki komputer stacjonarny kupić, aby korzystać w pełni z nowoczesnych technologii? Oto kilka porad.

  • Jaki pad do PC?

    Grają na komputerze przeważnie używamy do zabawy zestawienia klawiatura + myszka, a czasem jest to samo myszka bądź klawiatura. Jeśli jednak ktoś dużo czasu spędza grając w gry na konsolach jak PlayStation 3 czy też Xbox 360, z pewnością przy

  • Jak chłodzić komputer?

    Wielu użytkowników komputerów niejednokrotnie zadawało sobie pytanie o to, jak skutecznie chłodzić komputer?.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Tuner tv do laptopa