Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Tuner mpeg

Kategoria: Sprzęt, 28 czerwiec 2011, 08:57, ilość odsłon: 2605

Tuner mpeg to urządzenie pozwalające nam oglądać na komputerze telewizję nadawaną naziemnie.

Ich cena waha się w zależności od producenta i oferowanych możliwości i może wynosić od kwoty poniżej 100 pln po nawet 600 złotych. Oto mały przegląd tego typu urządzeń.

Za nieco więcej niż 100 pln można nabyć Not Only TV LV5T Delux. Jest to miniaturowy tuner USB do komputerów PC i laptopów. Oferuje funkcjonalność rejestratora PVR, umożliwiając nagrywanie na dysk programów telewizyjnych zarówno w czasie rzeczywistym jak i wg. zadanego harmonogramu. Do urządzenia dołączono oprogramowanie Total Media 3, które ułatwia odtwarzanie DVD, zdjęć oraz muzyki.

Około 150 złotych będzie kosztować Technisat AirStar TeleStick 2 USB DVB-T MPEG-4. Tuner ten jest odbiornikiem cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T w formie USB 2.0, umożliwiającym oglądanie programów TV na ekranie laptopa lub komputera. AirStar TeleStick 2 łączy  funkcjonalność i wygodę użytkowania. W zestawie znajduje się płyta z oprogramowaniem DVBViewer TE2, który zapewnia dostęp to łatwej w obsłudze usługi elektronicznego przewodnika po programach. AirStar TeleStick 2 dostarczany jest wraz z anteną i pilotem.

Kilkadziesiąt złotych więcej kosztuje natomiast Signal HD-507 DVB-T MPEG4 HD. Jest jedynym tego typu odbiornikiem dostępnym na rynku, który w małej, praktycznej obudowie mieści wielofunkcyjne urządzenie. Odbiornik jest w pełni zgodny z założeniami standardu DVB-T i umożliwia odbiór kanałów FTA (darmowych) w rozdzielczości SD oraz HD. Posiada funkcjonalny oraz przejrzysty przewodnik programowy (EPG - Electronic Program Guide) zawierający szczegółowe dane dotyczące oferty programowej na dany dzień oraz tydzień (w zależności od poziomu tej usługi od strony nadawcy). Poruszanie się po menu odbiornika nie powinno stanowić problemu nawet dla osób nie posiadających doświadczenia w użytkowaniu tego typu urządzeń.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jaka drukarka laserowa czarno-biała?

    Jeśli potrzebujemy do domu lub prascy drukarki, która będzie głównie drukować tekst (jak na przykład dokumenty), warto nabyć laserową, lecz nie kolorową, a czarno-białą. Drukarka tego typu doskonale nada się do biura oraz wszelkiej pracy papi

  • Jak połączyć komputer z telewizorem?

    Jeżeli chcemy pooglądać posiadany na twardy dysku film, przydałby się duży ekran. Najlepszy nawet monitor nie może równać się z wielkim ekranem, dając o wiele większe wrażenia z obserwowania akcji.

  • Jak przyspieszyć start systemu?

    Denerwuje Cię wolne uruchamianie komputera? Masz już dość czekania aż uruchomi się komputer? Chciałbyś aby włączanie komputera trwało znacznie mniej czasu? W tej krótkiej poradzie opiszemy sposób jak przyspieszyć start systemu.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Tuner mpeg