Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Tuner dvb-t

Kategoria: Pozostałe, 28 czerwiec 2011, 08:56, ilość odsłon: 1804

Komputer czy też laptop bardzo łatwo zmienić w odbiornik telewizyjny. W poprzednich poradach pokazywaliśmy, jak oglądać TV za darmo przez Inetrnet, natomiast w tej poradzimy, jak oglądać bez Internetu, ale z tunerem DVB-T.

Co oznacza ten skrót? Powstał od angielskich słów Digital Video Broadcasting – Terrestrial, co w wolnym tłumaczeniu oznacza Naziemne, Cyfrowe Nadawanie Wideo.  To  standard telewizji cyfrowej DVB nadawanej naziemnie, opublikowany po raz pierwszy w roku 1997. Cyfrowe wideo, dźwięk i dane dodatkowe są przesyłane w strumieniu transportowym MPEG przy użyciu modulacji COFDM. Do kompresji audio/wideo wykorzystano standard MPEG-2, zastąpiony ostatnio przez MPEG-4 (H.264).

Jaki kupić tuner dvb-t?

Jednym z dobrych i tanich modeli jest Medion CTX 1921. Można także zwrócić uwagę na dośc chwalony przez użytkowników Not Only TV LV5T . Oczywiście w każdym przypadku jakość nadawanego sygnału zależna jest od tego, w jakiej odległości od tunera znajduje się jego maszt bądź przekaźnik. Inny wart uwagi model to nieco droższy Not Only TV TV Tuner HDTV USB Hybrid LV5HD, obsługujący wszystkie formaty sygnału TV i HDTV.

Osoby chcące wydać pieniądze na naprawdę warte tego urządzenie powinny zaopatrzyć się w Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick. Oprócz odbioru sygnały wideo wyłapuje on także radiostacje. Dość udany produkt to także Gigabyte Tuner TV U8300, dostępny za kwotę około 150 złotych. Obsługuje standardy kodowania MPEG-1/2/4/H.264 oraz posiada funkcję POP i PIP. Znajdziemy tu również wejście na antenę przenośną oraz wejście kompozytowe S-Video.

Ceny tych tunerów różnią się w zależności od sklepu, w jakim zdecydujemy się dokonać ich zakupu.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest fps?

    Grając w gry, spotykamy się z takim pojęciem, jak fps. Co to jest fps? W dosłownym tłumaczeniu to są „frames per second”, czyli „klatki na sekundę”.

  • Co to jest freeware?

    Przeglądając strony naszego wortalu można natknąć się nieraz na określenie „freeware”. Skąd wzięło się to słowo i co ono oznacza?

  • Jak zmniejszyć rozmiar pliku mp3?

    Prosta metoda na zmianę rozmiaru pliku mp3 za pomocą odtwarzacza foobar2000. Jeżeli chcemy zmniejszyć rozmiar naszego pliku mp3 to musimy zmniejszyć jego bitrate czyli współczynnik, który określa ile bitów zostało użytych do zapisania dźwięk


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Tuner dvb-t