Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Tryb zgodności – czym różni się od normalnego trybu Windows?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 10 czerwiec 2011, 09:27, ilość odsłon: 4751

Nie wszyscy użytkownicy systemów XP, Vista i Windows 7 wiedzą, że można uruchamiać niektóre programy w Trybie Zgodności. Czym on jest?

To narzędzie służące do uruchamiania aplikacji na wcześniejsze systemy Windows, w przypadku jeśli nie działają one poprawnie na aktualnie przez nas używanym. Tak więc możemy na XP uruchomić program w trybie zgodności z Windows 98, 95, NT 4.0 i 2000, na Viśie to samo plus tryb zgodności z XP, zaś na Windows 7 wszystkie poprzednie oraz tryb zgodności z Vista.

Tryb zgodności – jak użyć?

Za przykład niech posłuży nam uruchamianie na systemie XP. Aby uruchomić program w trybie zgodności, klikamy na jego ikonce prawym przyciskiem myszki., wybieramy Właściwości, a na okienku przechodzimy do zakładki Zgodność.

tryb zgodności

Klikamy na „Uruchom ten program w trybie zgodności z” i wybieramy z rozwijalnej listy odpowiedni system operacyjny.

tryb zgodności

Na końcu klikamy Zastosuj i gotowe.

Może się jednak od czasu do czasu okazać, że starsze programy mimo uruchomienia w trybie zgodności nie chcą działać. Wówczas należy sięgnąć albo po emulator systemu, o którym wiemy, że nie sprawia problemów, albo też użyć wirtualnej maszyny. Programy w obu kategoriach znajdują się na stronach naszego vortalu – zapraszamy do ich odwiedzenia i wybrania najbardziej interesujących do użytku.

Co ważne, użytkownicy Windows 7 mają specjalny  Tryb Windows XP. Został zaprojektowany specjalnie w celu zapewnienia zgodności ze starszymi programami i jest dostępny w edycjach Professional, Ultimate i Enterprise. Tryb ten wykorzystuje się gdy  gdy biurowa aplikacja Windows XP nie jest kompatybilna z Windows 7. Użytkownicy mogą uruchamiać aplikacje biurowe Windows XP w trybie Windows XP bezpośrednio z pulpitu Windows 7.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Tryb zgodności – czym różni się od normalnego trybu Windows?