Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Tło w programie PowerPoint – praktyczne porady

Kategoria: Multimedia, 07 wrzesień 2011, 13:57, ilość odsłon: 2700

Program PowerPoint służy do wykonywania prezentacji idealnych na szkolenia, do zareklamowania swoich produktów czy też po prostu stworzenia zbioru ciekawych rzeczy.

W tej krótkiej poradzie pokażemy, jak dodać tło do prezentacji oraz jak zrobić to tak, aby nie zepsuć całego pokazu przez zły jego dobór lub niewłaściwe ustawienia.

Tło w PowerPoint

w PowerPoint możemy ustalić style tła. Są to różne warianty wypełnienia, bazowane na podstawie kombinacji kolorów motywu i intensywności tła w bieżącym motywie dokumentu. Co najlepsze, po zmianie motywów dokumentu style tła są aktualizowane, aby odzwierciedlić nowe kolory motywu oraz tła. Aby zmienić jedynie tło prezentacji, należy wybrać inny styl tła. Wszystkie dostępne style tła są wyświetlane jako miniatury w galerii stylów tła.

Gdy zjedziemy wskaźnikiem na miniaturę stylu, zostanie wyświetlony podgląd efektu zastosowania go w prezentacji. Gdy nam odpowiada, po prostu klikamy je i już zostaje wprowadzone do prezentacji. Jeśli natomiast chcemy użyć własnej grafiki, klikamy na Style Tła, wybieramy odpowiedni obrazek twardego dysku i potwierdzamy kliknięciem. Pamiętajmy o tym, aby kolorystycznie i graficznie tło nie przesłaniało głównego celu prezentacji, czyli na przykład ukazanych podczas niej liczb. Dodanie ciemnego tła do np. granatowych napisów mija się z celem i sprawia, że prezentacja staje się nieczytelna.

Oprócz tego można ukryć mniej ważne obiekty w tle - na karcie Projektowanie w grupie tło Tło zaznaczyć pole wyboru Ukryj obiekty tła. Dzięki temu szykowana przez nas prezentacja stanie się bardziej czytelna. Dodatkowo możemy także wybierać takie opcje, jak na przykład przezroczystość tła – w tym celu klikamy na Tło i wybieramy odpowiednie opcje z okienka pokazanego poniżej

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak skonwertować pliki z avi na 3gp

    Konwersja z avi na 3gp nie jest prosta, gdyż ciężko znaleźć program który za free poradzi sobie z przerobieniem filmiku z avi na 3gp.

  • Katalogowanie multimedialnych zbiorów

    Porada opisująca programy umożliwiające katalogowanie naszych multimedialnych zbiorów. Na naszej stronie można znaleźć wiele ciekawych (a do tego darmowych i po polsku) programów, które zostały stworzone specjalnie do katalogowania naszych przer

  • Jak zrobić prezentacje multimedialną

    Zrobienie prezentacji mogłoby się wydawać zadaniem banalnie prostym. A jednak, są tacy, którzy nigdy tego nie zrobili. Poniższa porada pokazuje jak łatwo i szybko zrobić prezentację.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Tło w programie PowerPoint – praktyczne porady