Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Title w HTML - dobierz optymalny title dla strony

Kategoria: Internet, 20 wrzesień 2011, 09:19, ilość odsłon: 520

Wykorzystując znacznik <title> nadajemy stronie tytuł. Jest on zazwyczaj wyświetlany na pasku tytułu zakładki w przeglądarce.

Co ważniejsze, wyszukiwarki internetowe używają go podczas wyświetlania strony w wynikach wyszukiwania. Jest to więc dla wyszukiwarek (i to praktycznie dla wszystkich bez wyjątku) podstawowa informacja o stronie. Ponieważ title HTML jest tak ważne dla przeglądarek, powinno być równie ważne dla nas. Słowa, jakich użyjemy do nadania stronie tytułu, w znacznym stopniu wpłyną na jej sposób indeksowania przez roboty przeglądarek a co za tym idzie również na jej pozycjonowanie. Title HTML odgrywa priorytetową pozycję w określaniu słów kluczowych dokumentu.

Aby odpowiednio dobrać słowa do tytułu, najlepiej jest skorzystać z jakiegoś z bezpłatnych programów dobierających słowa kluczowe (keywords). Najbardziej znanym i najczęściej wykorzystywanym jest Google AdWords dostępny pod następującym adresem: https://adwords.google.pl/select/KeywordToolExternal. Narzędzie te pozwala na dobranie odpowiednich dla naszej witryny słów kluczowych, pokazując najczęściej wyszukiwane frazy. Należy przy tym pamiętać, żeby tytuł odpowiadał i odzwierciedlał zawartość strony. Jeżeli nie będziemy tej reguły przestrzegali, możemy zostać uznanych za korzystających z tzw. czarnego SEO i narazimy się na wynikające z tego konsekwencje. Ważne jest również zdawanie sobie sprawy, że tytuł oderwany od zawartości strony sam w sobie nie przyniesie żadnych pozytywnych efektów.

Opis znacznika <title>:
Zastosowanie: HTML i XHTML.
Przykład:
<html>
<head>
<title> Tytuł naszej strony</title>
</head>
<body>
Tytuł strony jest widoczny na pasku przeglądarki
</body>
</html>
Doctype, w których można korzystać ze znacznika <title>: Strict, Transitional, Frameset.
Atrybuty znacznika <title>
DIR="kierunek"
ltr - od lewej do prawej
rtl - od prawej do lewej
LANG="język"
Informacja o użytym języku (np.: LANG="en" oznacza angielski, LANG="pl")

Inne porady z tej kategorii:

  • JAKIE JEST MOJE IP?

    IP jest numerem identyfikującym komputer w sieci zarówno komputerowej jak i Internet.

  • Table html - wszystko o znaczniku składni HTML <table>

    Język HTML umożliwia tworzenie stron, które zawierają nie tylko tekst i obrazki, ale także i tabele.

  • Co to jest facebook?

    Facebook to sieć społecznościowa, założona w 2004 roku przez Marka Zuckerberga. Pierwotnie powstała na zasadzie serwisu, oferującego możliwość wymiany informacji i zdjęć między ludźmi, którzy znali się ze szkoły.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Title w HTML - dobierz optymalny title dla strony