Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Td html - wszystko o znaczniku składni HTML <td>

Kategoria: Bezpieczeństwo, 13 wrzesień 2011, 14:52, ilość odsłon: 993

Kiedy budujemy stronę w HTML, posługujemy się głównie znacznikami zrozumiałymi dla strony www a całą konstrukcję opieramy na pewnym standardowym szkielecie.

Różnice w wyglądzie i funkcji strony opisane są dopiero w dalszej części naszego dokumentu HTML. Bardzo przydatnym narzędziem, zwłaszcza do obsługi danych liczbowych, jest tabela. Znacznik tabeli – table html – omówiony jest w innej poradzie. Zajmijmy się podrzędnym mu znacznikiem td html. Td to znacznik służący do zdefiniowania pojedynczej komórki tabeli i jej kolumny. Tak wygląda przykładowy zapis najprostszej tabeli:

<table>
<tr>
<td>...</td> <td>...</td>
<tr>
<tr>
<td>...</td> <td>...</td>
</tr>
</table>

Bardzo ważne jest, żeby znaczniki kolumny tabeli – czyli otwarty i zamknięty td html - znajdowały się wewnątrz zapisu znaczników wierszy tr html. W każdym wierszu ilość komórek kolumny powinna być taka sama. Aby kod był czytelny, każdy znacznik <td> powinien znajdować się w nowej linii, co ułatwia pracę zwłaszcza w przypadku dość obszernej liczby danych w komórkach. Znacznikowi td html przypisane są atrybuty takie, jak: align – określający w tym przypadku poziome położenie kolumny po prawej czy lewej stronie, valign: określający w tym przypadku pionowe położenie zawartości w kolumnie i posiada wartości: top – góra, middle – środek i bottom. – dół. Przy każdej komórce kolumny możemy określić jaką grubość, jaką ma jej obramowanie, dzięki znacznikowi border – jedna tabela może posiadać komórki o różnej grubości ramki. Dodatkowo komórki tabeli możemy ze sobą łączyć, dzięki czemu uzyskujemy większe. Może się to okazać przydatne, szczególnie gdy tworzymy rozbudowaną tabelę zawierającą dużą liczbę rekordów. W tym celu używamy zamkniętego znacznika <colspan> </colspan> , którym otaczamy tą ilość komórek, które chcemy połączyć.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Td html - wszystko o znaczniku składni HTML <td>