Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Syntezator ivona – jak działa?

Kategoria: Narzędzia, 17 sierpień 2011, 13:29, ilość odsłon: 2675

Osoby niewidome bądź niedowidzące też chcą mieć możliwość normalnej pracy zarobkowej przy komputerze.

Specjalnie z myślą o nich polska firma stworzyła syntezator mowy Ivona, obecnie znany na całym świecie i uważany za najlepszy syntezator mowy. Istnieje kilka wersji tego programu, między innymi online, wersja do użytku domowego oraz pełne stanowisko dla osoby niedowidzącej, pomagające w pracy biurowej. Jest to program najbardziej naturalnie naśladujący głos czytającej osoby. Nie brzmi on jak automat lecz jak autentyczna osoba. Do wyboru mamy języki: polski, angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rumuński, amerykański oraz kilka głosów osób w różnym wieku i z różnym akcentem, mówiących w danym języku. Jeżeli chcemy usłyszeć dany tekst, syntezator Ivona przeczyta nam go po wklejeniu w odpowiednie okienko w wersji online. Dla osób niedowidzących bądź niewidomych obsługa tego programu jest czytana na każdym kroku i przy każdym działaniu.

Odczytany plik może nawet zostać zapisany, ale jest to już usługa płatna, a wysokość ceny zależy tylko i wyłącznie od długości tekstu. Syntezator Ivona symuluje mowę ludzką w sposób maksymalnie zbliżony do autentycznej wymowy, przyjemny dla ucha. Osoby widzące mogą go używać do czytania ebooków, bądź dowolnego tekstu, który zostanie wprowadzony do tego programu. Bardzo ciekawe jest, że syntezator Ivona istnieje także w wersji dla telefonów komórkowych, pod system Android.

Inne porady z tej kategorii:

  • Ivona

    Syntezator mowy IVONA to aplikacja, dzięki której mamy możliwość używania komputerowego lektora. Może on odczytywać zarówno napisy w filmach, jak też i czytać zadany mu tekst.

  • Co to jest software?

    Nieraz czytając o programach i aplikacjach, a także przeglądając artykuły dotyczące komputerów, spotykamy się z określeniem „software”. Osoby nie zajmujące się zbytnio tematem mogą nie wiedzieć, co ono oznacza, więc w tej poradzie wyjaś

  • Najlepszy program do odzyskiwania danych

    Od czasu do czasu może nam się zdarzyć niespodziewana utrata danych. Może być ona spowodowana przez różne czynniki – niespodziewanie przerwanie pracy systemu operacyjnego, przypadkowe wyrzucenie ważnego pliku do kosz i opróżnienie go, a także


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Syntezator ivona – jak działa?