Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Synchronizacja danych – najczęstsze zastosowanie, przykłady

Kategoria: Pozostałe, 18 maj 2011, 09:40, ilość odsłon: 1006

Synchronizacja danych pomiędzy komputerami bądź komputerem a urządzeniami przenośnymi sprawia, że mamy na nich takie same pliki. Nie chodzi tu o przekopiowanie całych partycji czy też systemu, ale stworzenie specjalnego katalogu, w którym trzyma

synchronizacja danych

Dropbox jest do pobrania z naszej strony (DAJ LINK). Najprościej jego działanie można opisać tak – instalujemy go na komputerach, gdzie ma być stosowany, co tworzy jakby wspólny dla nich katalog. Jeśli na komputerze A włożymy plik do folderu Dropboxa, pojawi się ona także w folderze na komputerze B. Szybkość tej operacji jest uzależniona od łącza internetowego – im większe pliki wkładamy do folderu, tym czas ich synchronizacji jest dłuższy. Co ważne, w darmowej wersji programu możemy do folderu Dropbox włożyć aż 2 GB danych! Wszelkie aktualizacje pliku są natychmiast dokonywane na innych komputerach.


synchronizacja danych

Przykładem użycia może być plik tekstowy – jeśli pracujemy np. nad jakimś projektem i zapisujemy go w Dropbox, nasz partner/ka od razu ma najświeższa jego wersję. Na przykład szykujemy prezentację, do której druga osoba ma dodać tekst – zapisujemy projekt w Dropbox, a następnie dodajemy obrazki, multimedia, itp. Osoba dodająca napisy otwiera go u siebie i widzi nasza pracę, dodaje swoje zmiany i zapisuje. Potem my otwieramy go u siebie i widzimy wszystkie poprawki. Zmiany poznajemy po tym, ze gdy wchodzimy do folderu, gdzie plik został zaktualizowany, pojawia się przy nim niebieski znaczek. Synchronizacja tego typu eliminuje konieczność wysyłania wszystkiego mailem, co zajmuje nieraz sporo czasu.Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest kompresja?

    Termin kompresja dotyczy przechowywania danych cyfrowych tak, by zajmowały mniej miejsca niż w oryginalnym rozmiarze.

  • Co to jest FM?

    Nie każdy ma możliwość grania w piłkę nożną w życiu realnym, a na pewno mało osób może być przedstawicielem swojej ulubionej drużyny piłkarskiej.

  • Jak wyłączyć splash screen? (Win XP)

    Jeżeli chcemy pozbyć się splash screena w Windows XP (czyli logo, które pojawia się wraz ze startem naszego systemu) możemy to zrobić w dość prosty sposób. Potrzebna będzie edycja pliku boot.ini.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Synchronizacja danych – najczęstsze zastosowanie, przykłady