Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Symbian kontra Windows Mobile

Kategoria: Mobile, 29 lipiec 2008, 13:00, ilość odsłon: 4302

Krótka charakterystyka dwóch najpoważniejszych konkurentów w dziedzinie systemów dla urządzeń przenośnych. Jeżeli zastanawiamy się nad kupnem bardziej zaawansowanego telefonu na pewno spotkamy się z dylematem z jakim systemem operacyjnym powini

Jeżeli zastanawiamy się nad kupnem bardziej zaawansowanego telefonu na pewno spotkamy się z dylematem z jakim systemem operacyjnym powinien on współpracować. Oczywistym jest, że nie ma jednoznacznego rozwiązania tego problemu. Wszystko zależy od tego jak chcemy wykorzystywać nasze urządzenie.

Utarła się opinia, że Windows Mobile to system przede wszystkim do Pocket PC i tego typu urządzeń. Są to więc bardziej mini komputery z opcją telefonu niż telefony jako takie. Windows Mobile daje bardzo duże możliwości, ale wciąż nie jest tak popularny jak Symbian. Nie ma też tak dużego zaplecza w postaci różnorodnych aplikacji jak jego konkurent.

Symbian to system, który znacząco rozszerza możliwości naszego telefonu. Wydaje się, że może on być bardziej odpowiednim wyborem dla ludzi, którzy chcą mieć po prostu telefon, a nie przenośnego PC. Z drugiej strony nie ma on wielu możliwości, które oferuje Windows Mobile.

Zanim zdecydujesz się na kupno telefonu z którymkolwiek z powyższych systemów, zapoznaj się dokładniej z ich możliwościami i swoimi własnymi potrzebami.

Inne porady z tej kategorii:

  • Więcej informacji o telefonie z S60

    Podstawowe kody w S60, które pozwolą nam dowiedzieć się więcej o naszym telefonie. Za pomocą specjalnych kombinacji znaków możemy dowiedzieć się jeszcze więcej o naszym telefonie.

  • 721 jaka to sieć

    Mamy w Polsce kilkanaście dużych sieci operatorów telefonii komórkowej. Dla wygody i porządku każdy z ich posiada oddzielny prefiks swoich numerów, który pozwala w łatwy sposób zidentyfikować operatora.

  • Jak doładować konto w Play?

    Dość popularna sieć telefonii komórkowej Play posiada liczną ofertę posługiwanie się nią za pomocą karty.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Symbian kontra Windows Mobile