Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Strona z mp3

Kategoria: Multimedia, 20 czerwiec 2011, 09:02, ilość odsłon: 1269

Pobieranie muzyk z sieci często kojarzy się z piractwem. Niesłusznie, co postaramy się udowodnić w tej poradzie, gdzie polecimy strony z legalną możliwością pobierania plików mp3.

Wielu artystów oraz wiele zespołów udostępnia je dla zachęty do kupowania swoich płyt bądź też przychodzenia na koncerty – dzięki temu słuchacze nie muszą wydawać pieniędzy w ciemno

Strony z darmowymi mp3 w sieci

Zacznijmy więc od tego, że na stronach danego zespołu/wykonawcy możemy znaleźć pliki mp3 do pobrania. Jeśli zaś chodzi o wielu artystów w jednym miejscu, polecić można Jamendo (http://www.jamendo.com/pl). Znajduje się tu imponująca ilość 290 tysięcy utworów, na co składa się aż 40 tysięcy albumów. Choć nie jest to polska strona, to jednak mamy jej polską wersje językową. A jedną z najstarszych polskich stron tego typu jest Sterfa Mp3. Znajduje się ona pod adresem http://mp3.wp.pl/p/index/.


Podobnym tworem jest Nuta.pl, gdzie z działu Legalez można pobierać darmowe mp3 (http://legalez.nuta.pl/). Jeśli natomiast tworzymy muzykę i chcemy umieścić swoje własne nagrania za darmo w sieci, to oczywiście najlepiej założyć konto na MySpace. Istnieje również sporo portali dla artystów, jak choćby SoundCloud http://soundcloud.com/. Jest to platforma, na której umieszczamy swoje utwory i dzielimy się nimi nie tylko z użytkownikami, ale także platformami społecznościowymi na świecie.

A dla artystów i użytkowników ciekawym rozwiązaniem jest The Downplayer. To duża platforma, której twórcy za punkt honoru postanowili sobie udostępnianie codzienni przynajmniej kilku nowych utworów w formacie mp3. Czy ich zamierzenia są realizowane? Można to sprawdzić na http://www.thedownplayer.com/.

Oczywiście istnieje jeszcze wiele innych ciekawych stron z mp3 – wymienione tu to najprężniej rozwijające się i uznane już przez użytkowników.

Inne porady z tej kategorii:

  • Odtwarzanie mp4

    Czy są pliki z rozszerzeniami MPEG4? Jest to oznaczenie grupy standardów kodowania audio i wideo wraz z pokrewnymi technologiami. Za ich opracowanie odpowiada grupa ISO/IEC MPEG.

  • Masowa zmiana tagów w plikach muzycznych

    Porada dotycząca programów do zmiany tagów, które pozwolą utrzymać większy porządek w naszej kolekcji plików muzycznych. Wielu z nas na pewno spotkało się z problemem niepoprawnie wpisanych tagów w plikach mp3.

  • Co zrobić, kiedy mikrofon nie działa?

    Mikrofon to użyteczna rzecz, pozwalająca nam rozmawiać przez komunikatory typu Skype czy też nagrywać własne słowa. Jednak jak każde inne urządzenie nie jest on perfekcyjny i od czasu do czasu może zdarzyć się awaria.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Strona z mp3