Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Sprawne odtwarzanie filmów na komputerze

Kategoria: Bezpieczeństwo, 07 wrzesień 2011, 13:36, ilość odsłon: 4498

Każdy komputer może stać się naszym prywatnym centrum multimedialnym, na którym będziemy słuchać muzyki, przeglądać Internet oraz oglądać filmy – zarówno z płyt DVD i CD, jak też i z plików.

Jak zapewnić sobie jak najbardziej komfortowe warunki do oglądania filmów na komputerze? Oto kilka wskazówek, które z pewnością pomogą każdemu użytkownikowi.

Odtwarzanie filmów w najlepszej jakości

Przy odtwarzaniu filmów aplikacja, której do tego użyjemy, nie jest najważniejsza – choć pełni ona istotną rolę. Za prawidłowe odtwarzania filmów i innych multimediów odpowiadają kodeki oraz filtry. Kodeki to specjalne pliki, mogące zmienić strumień danych w formę zakodowaną oraz odkodować go z powrotem. Każdy system operacyjny potrzebuje pewnej ich ilości, aby pokazywać obraz w jak najlepszej jakości. Jest uch sporo, więc zachodzi pytanie, które najlepiej wybrać? Na szczęście na stronach naszego vortalu mamy już profesjonalnie przygotowane zestawy kodeków, które wystarczy pobrać, zainstalować i gotowe.

Jednym z takich zestawów jest DirectX 9.29. Mamy tu biblioteki zapewniające wysoką wydajność grom i innemu oprogramowaniu multimedialnemu, opierającemu się na tej często spotykanej technologii. Inny tego typu zbiór to FFDShow 2011. Dzięki niemu odtworzymy w najlepszej jakości pliki zapisane w formatach DivX oraz MPEG 4. Bardzo wszechstronne są też zestawy z serii K-Lite, jak na przykład K-Lite Mega Codec Pack. Mamy tu filtry, kodeki, pasery, a także narzędzia i odtwarzacze plików multimedialnych. Instalacja tego zestawu jest bardzo szybka i od razu zaowocuje najlepsza jakością filmów.Trzeba jednak pamiętać o jednej rzeczy – gdy instalujemy nowy zestaw kodeków, aktualnie zainstalowane należy usunąć. Najlepiej zrobić to przez Panel Sterowania, co gwarantuje odinstalowanie wszystkich komponentów poprzedniego zestawu.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Sprawne odtwarzanie filmów na komputerze