Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Span html - wszystko o znaczniku składni HTML <span>

Kategoria: Internet, 13 wrzesień 2011, 14:33, ilość odsłon: 1746

Posługując się kodem HTML, nie posługujemy się szczególnie wielką ilością skomplikowanych znaków bądź reguł, ale kilkunastoma ściśle określonymi zasadami.

Można śmiało powiedzieć, że przy budowaniu strony używamy kilkunastu podstawowych znaczników i określających ich atrybutów, a także trzymamy się ściśle określonych reguł, i jesteśmy w stanie sami, kopiując część elementów, zbudować najprostszą stronę www w dokumencie html. Znaczniki HTML przeważnie muszą mieć postać otwierającą i zamykającą, mogą powtarzać się w dokumencie, bądź pojawiać w nim tylko raz, a także są bardziej lub mniej istotne dla całej treści, oraz bardziej lub mnie widoczne dla przeglądarki. Niektóre także są już przestarzałe i mimo, że nadal znajdują się w podręcznikach do HTML, to w praktyce nie używa się ich już. Jednym z tych mniej istotnych jest znacznik <span> html. Sam w sobie pozbawiony jest właściwie treści.

Znacznik <span> html jest niesemantycznym i standardowo przezroczystym, czyli pozbawionym wizualnego stylu znacznikiem języka HTML. Służy do oznaczania tekstów podobnie jak znacznik div. Zasadnicza różnica między nim a znacznikiem div jest taka, że div nadaje właściwości tekstom w pionie, a <span> html nadaje je liniowo – czyli w poziomie. O znaczniku div powiemy więcej z innej poradzie. Znacznika <span> używa się często jako zamiennika dla znaczników B, I, oraz U, dodając do niego odpowiednie reguły CSS. Obecnie znacznik <span> jest jedyną alternatywą zamiast uznanego za przestarzały prezentacyjnego znacznika Font, który nie jest nawet już czytany przez przeglądarki.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zmienić sposób rozpoznawania naszego Firefoxa?

    Porada opisująca jak zmienić sposób rozpoznawania naszej przeglądarki internetowej przez strony www. Jeżeli chcemy zmienić sposób w jaki w­idzą naszego Firefoxa różne strony www możemy wykonać prostą modyfikację. W pasku adresowym należy w

  • co to jest RGB?

    RGB to jeden z modeli przestrzeni barw, w którym kolory otrzymywane są poprzez nakładanie nas siebie w różnych proporcjach trzech podstawowych kolorów czerwonego (R – red), zielonego (G – green) i niebieskiego (B – blue).

  • Jak dzwonic za darmo na telefony stacjonarne?

    Dowiedz się jak dzwonic za darmo, bez opłat na telefony stacjonarne przez Internet.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Span html - wszystko o znaczniku składni HTML <span>