Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Słuchawki z mikrofonem do komputera - jakie wybrać?

Kategoria: Narzędzia, 12 maj 2011, 13:07, ilość odsłon: 2750

Słuchawki z mikrofonem do komputera to peryferia doskonałe zarówno do gier, jak też i do komunikacji przez programy typu Skype czy inne komunikatory audio-wideo. Jakie nabyć, aby mieć pełen komfort używania? Oto kilka ciekawszych propozycji.

Razer Carcharias Gaming

 

Razer_Carcharias_Gaming


Choć model Razer Carcharias Gaming kosztuje około 250 PLN, warto wydać na niego tą kwotę. Dlaczego? Po pierwsze – możemy mieć je na głowie nawet 8h, a nie będziemy tego odczuwać. Po drugie – świetna jakość dźwięku, szczególnie do gie wideo. Po trzecie w końcu -  mikrofon wygłusza wszelkie szumy. Jak widać model wart swoich pieniędzy.

Creative Headset HS-450

 

Creative_Headset_HS_450


Jeśli jednak nie mamy ochoty wydawać tylu, możemy za ok. 70 złotych nabyć Creative Headset HS-450. To słuchawki z mikrofonem, nadające się idealnie zarówno go gier, jak i rozmów przez sieć -  o czym świadczy wystawiony im certyfikat zgodności ze Skype. Dzięki miękkim poduszkom uszy nie męczą się, do tego dochodzi redukcja szumów, zapewniająca doskonały komfort dźwięku. Dodatkowo należy zauważyć, że są one dość lekkie.

Plantronics GameCom 377

 

Plantronics_GameCom_377


Inny model to słuchawki Plantronics GameCom 377. Ich cena waha się od 100-200 złotych, a za co płacimy? Głównym plusem jest jakość dźwięku, zarówno w mikrofonie, jak też i słuchawkach.  Dzięki długiemu kablowi możemy siedzieć w wygodnej odległości od źródła dźwięku, a dodatkowo mamy możliwość schowania mikrofonu. Doskonale nadają się zarówno dla graczy, jak i dla osób, które chcą na komputerze obejrzeć film czy porozmawiać przez komunikator.

Istnieją dziesiątki innych modeli, w różnych przedziałach cenowych. Zanim wydamy pieniądze, najlepiej sprawdzić, jakie mamy parametry danych słuchawek – czy mają wytłumienie dźwięku, podbicie basów, itp. Jeśli jest to tez możliwe, dobrze przymierzyć je przed zakupem.

Inne porady z tej kategorii:

  • Programy do odtwarzania muzyki

    Każdy użytkownik Internetu z biegiem czasu gromadzi spora ilość plików audio ze swoimi ulubionymi utworami. Oczywiście aby z nich korzystać trzeba zaopatrzyć się w odpowiednią aplikację do odtwarzania muzyki. Jakiego programu najlepiej używać

  • Co to znaczy shareware?

    Często wyszukując na pobierz.pl interesującej nas aplikacji, znajdujemy takie, które określane są jako shareware. Co oznacza ten termin?

  • Jak zainstalować gadu gadu

    Gadu-Gadu to najpopularniejszy polski komunikator, który jest obecny na rynku od lat, a jego producenci wciąż go rozwijają.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Słuchawki z mikrofonem do komputera - jakie wybrać?