Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Śledzenie przyczyn zamknięcia systemu (Win XP)

Kategoria: Systemy Operacyjne, 18 lipiec 2008, 01:16, ilość odsłon: 1676

Interesująca porada dotycząca możliwości włączenia monitorowania zamknięć systemu w Windows XP. Jeżeli chcemy, aby nasz system zapisywał informacje o zamknięciu systemu i jego przyczynach musimy posłużyć się Edytorem rejestru...

Jeżeli chcemy, aby nasz system zapisywał informacje o zamknięciu systemu i jego przyczynach musimy posłużyć się Edytorem rejestru (Start > Uruchom, w oknie "Otwórz :" wpisujemy regedit). Teraz należy wyszukać klucz :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Reliability

Szukamy wartości ShutdownReasonUI (jeżeli jej tam nie ma tworzymy ją, typ DWORD) i nadajemy jej 1. Od te pory nasz komputer będzie monitorował i zapisywał przyczyna zamknięcia naszego systemu.

shutdown2

Żeby sprawdzić te informacje należy wejść w Panel sterowania > Narzędzia administracyjne > Podgląd zdarzeń.

UWAGA! Przed jakąkolwiek modyfikacją rejestru radzimy zapoznać się poradą Jak wykonać kopię zapasową rejestru?. Nasz serwis nie odpowiada za żadne szkody mogące wyniknąć z powodu zastosowania się do powyższych wskazówek.

Inne porady z tej kategorii:

  • Zrzut ekranu w Windows Vista

    "Narzędzie wycinanie" w Windows Vista. System Windows Vista został wyposażony w bardzo funkcjonalne narzędzie do tworzenia zrzutów ekranu. Wystarczy uruchomić plik SnippingTool.exe, który powinien znajdować się w folderze Windows\System32.

  • Jak stworzyć plik o dokładnie określonej wielkości (Win XP)?

    Ciekawa porada pokazująca jak stworzyć plik o dokładnie określonej wielkości. Jeżeli chcemy stworzyć plik, który będzie miał dokładnie określoną liczbę bajtów możemy to zrobić poprzez Start > Uruchom.

  • Informacje o systemie w pliku tekstowym (Win XP)

    Jak wyeksportować informacje o naszym systemie do pliku tekstowego? Jeżeli chcemy zapisać informacje o naszym systemie w pliku tekstowym (choćby na pamiątkę ewolucji naszego sprzętu) to możemy posłużyć się narzędziem "Informacje o systemie".


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Śledzenie przyczyn zamknięcia systemu (Win XP)