Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Rozruch bez interfejsu GUI (Vista)

Kategoria: Systemy Operacyjne, 06 kwiecień 2009, 00:32, ilość odsłon: 5914

Jak w prosty sposób wyłączyć ekran bootowania w Windows Vista?

Vista pozwala na na bardzo proste wyłączenie interfejsu graficznego w czasie ładowania systemu. Jeżeli z jakiś powodów chcemy to zrobić wystarczy kliknąć Start > Uruchom, a w polu "Otwórz :" wpisać msconfig.


Powinno się przed nami pojawić okno "Konfiguracji systemu" w którym wybieramy zakładkę "Rozruch". Następnie stawiamy zaznaczamy opcję "Rozruch bez interfejsu GUI" w polu "Opcje rozruchu".


­


Inne porady z tej kategorii:

  • Punkt przywracania systemu – jak go wykonać?

    Punkt przywracania systemu to bardzo pożyteczna funkcja, która pozwala nam na „cofnięcie się w czasie” i odwrócenie wszystkich zmian, jakie zaszły od momentu stworzenia go.

  • Twój Windows XP działa bardzo wolno?

    Sposób na zwiększenie wydajności systemu dzięki wyłączeniu graficznych "wodotrysków". Podstawową operacją, która pozwoli na przyśpieszenie działania naszego systemu jest wyłączenie w gruncie rzeczy niepotrzebnych, graficznych "wodotrysków".

  • Mało miejsca na dysku? (Vista)

    "Miejscożerny" System Volume Information. Jeżeli Vista pożera ogromne ilości miejsca na dysku można zastosować zmianę ilości miejsca, które ma być przeznaczone dla folderu przywracania systemu (System Volume Information).


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Rozruch bez interfejsu GUI (Vista)