Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

ROUTER BEZPRZEWODOWY

Kategoria: Internet, 22 czerwiec 2011, 10:36, ilość odsłon: 1018

Router jest urządzeniem , dzięki któremu użytkownik może rozdzielić łącze internetowe na kilka komputerów.Router jest urządzeniem , dzięki któremu użytkownik może rozdzielić łącze internetowe na kilka komputerów. Oznacza to, że wszystkie podłączone komputery mogą korzystać z Internetu jednocześnie bez konfliktów i straty pakietów. W podstawowej wersji, do routera można podłączyć kilka komputerów korzystając z kabli Ethernet. Jest to wystarczające w wypadku korzystania wyłącznie z komputerów stacjonarnych.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób posiada poza komputerami stacjonarnymi, również inne urządzenia mogące komunikować się przy użyciu sieci komputerowej. Wystarczy posiadać notebooka a już zauważa się pewne niedogodności związane z podłączeniem kablem ethernetowym do Internetu. Taka forma połączenia z routerem skutecznie ogranicza jedną z głównych zalet notebooków – mobilność. Poza tym są jeszcze inne urządzenia, które potrafią korzystać z Internetu a niekoniecznie posiadają interfejs Ethernetowy. Są to między innymi:
Netbooki,
Smartphony,
Palm topy,
Tablety.

Pojawia się więc pytanie o możliwość bezprzewodowego dostępu do Internetu. Wszystkie wymienione wyżej urządzenia posiadają bowiem karty sieciowe bezprzewodowe. Z pomocą przychodzi użytkownikowi router bezprzewodowy. Charakterystyczną cechą takiego urządzenia jest to, że oprócz interfejsów Ethernet powiada ono również interfejs bezprzewodowy. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest fakt, że do interfejsu bezprzewodowego użytkownik może podłączyć niemalże dowolną ilość urządzeń. Jedynym ograniczeniem staje się wydajność routera, tzn. ilość pamięci, którą oferuje oraz wydajność oprogramowania.

Każde urządzenie ma określone przez producenta parametry, między innymi ilość ruchu sieciowego, który jest w stanie obsłużyć. Router bez interfejsu bezprzewodowego ma dodatkowe ograniczenie, wynikające z ilości portów Ethernet, które posiada. Zwykłe domowe routery posiadają zazwyczaj 4 porty. Oczywiście urządzenia bezprzewodowe udostępniają również porty Ethernet, co pozwala na łączenie w jedną sieć zarówno urządzeń korzystających z połączenia WiFi, jak i tych korzystających ze zwykłego kabla.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: ROUTER BEZPRZEWODOWY