Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Rmvb na avi

Kategoria: Multimedia, 20 czerwiec 2011, 09:01, ilość odsłon: 5046

Od czasu do czasu może nam się zdarzyć pobrać klip wideo, który zapisany został w formacie .rmvb. Jeśli nie mamy odtwarzacza plików tego typu, można zastosować się do którejś z naszych porad dotyczących rmvb i odtworzyć go w tym stanie.

Jeśli jednak mamy program do konwersji plików wideo, można przerobić .rmvb na .avi i bez problemów obejrzeć go na swoim ulubionym odtwarzaczu.

Konwersja rmvb na avi

Godną polecenia aplikacją tego typu jest Any video converter. Można znaleźć go na stronach naszego serwisu – jest on całkowicie bezpłatny i zalicza się do najbardziej znanych narzędzi konwertujących pliki wideo. Oprócz rmvb obsługuje także avi, asf, mov, rm, rmvb, flv, mkv, mpg, 3gp, m4v, vob, oraz pliki dostępne na YouTube. Formaty docelowe z jakich można wybierać przy zapisywaniu skonwertowanych plików to avi, mp4, wmv, flv, MPEG-1, MPEG-2, mpg (PAL lub NTSC), mp3, wma, ogg, aac.

Inny program tego typu to RM Converter. Powstał on specjalnie w celu przetwarzania plików .rmvb na inne formaty. Na liście wyjściowych znajdują się takie, jak: AVI, DivX, Xvid, MPEG1, MPEG2, VCD, SVCD, DVD, MP4, 3GP oraz FLV. Nie potrzebujemy mieć w tym celu ani RealPlayera, ani kodeków dla rmvb w systemie! Choć nie ma jego edycji po polsku, obsługa jest dziecinni prosta dzięki maksymalnie przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi.

To tylko dwa z wielu programów, które mogą pomóc w dokonaniu konwersji. Pozostałe narzędzia tego typu znajdują się w odpowiednim dziale naszego wortalu. Zapraszamy do ich pobrania – w większości są one całkowicie darmowe i nie wymagają żadnych rejestracji.

Inne porady z tej kategorii:

  • Katalogowanie multimedialnych zbiorów

    Porada opisująca programy umożliwiające katalogowanie naszych multimedialnych zbiorów. Na naszej stronie można znaleźć wiele ciekawych (a do tego darmowych i po polsku) programów, które zostały stworzone specjalnie do katalogowania naszych przer

  • Jak oglądać telewizję przez internet?

    W dzisiejszych czasach wystarczy połączenie z Internetem, aby móc swobodnie oglądać telewizję na żywo oraz programy telewizyjne.

  • Easter egg w Winampie

    Ciekawostka dla wszystkich użytkowników Winampa. Autorzy Winampa wykazali się sporym poczuciem humoru umieszczając w swoim programie niespodziankę dla wszystkich fanów lam, które są symbolem tej aplikacji.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Rmvb na avi