Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Regularne skanowanie komputera

Kategoria: Bezpieczeństwo, 06 lipiec 2008, 17:14, ilość odsłon: 11498

Porada dla tych, którzy często zapominają o regularnym skanowaniu swojego komputera. Jeżeli korzystamy z oprogramowania typu Ad-Aware, sporadyczne skanowanie mija się z celem.

Jeżeli korzystamy z oprogramowania typu Ad-Aware, sporadyczne skanowanie mija się z celem. Żeby zachować jak największe bezpieczeństwo powinniśmy robić to w miarę regularnie, na przykład co tydzień. Jeżeli chcemy zautomatyzować ten proces, możemy posłużyć się narzędziem "Kreator zaplanowanych zadań"­ (Panel sterowania > Zaplanowane zadania > Dodaj zaplanowane zadanie).


kreator01


Następnie z listy wybieramy nasz program i ustalamy z jaką częstotliwością powinien się uruchamiać. W ten prosty sposób nigdy nie zapomnimy o podstawowym zabiegu, który niejednokrotnie pozwoli na uniknięcie sporych problemów.

Inne porady z tej kategorii:

  • Odzyskiwanie haseł – jak odzyskać hasło?

    W dzisiejszym świecie każdy użytkownik Internetu posiada wiele haseł do różnorakich kont. Mamy hasła do poczty, stron społecznościowych, ulubionych portali i witryn, a także sklepów i stron usługowych. Co zrobić, kiedy zapomnimy lub przypadko

  • Jak uniknąć problemów przed zainstalowaniem nowego sterownika (Win XP)?

    Przydatna porada dla każdego kto ma zamiar zainstalować jakiś nowy sterownik. Jeżeli masz wątpliwości czy instalacja nowego sterownika zakończy się pełnym sukcesem możesz posłużyć się narzędziem Przywracanie sy­stemu...

  • Podstawowe rady jak uniknąć programów spyware/adware

    Kilka porad, które pozwolą na uniknięcie poważnych kłopotów. Podstawową zasadą, która rządzi bezpieczeństwem w sieci jest nieufność. Jeżeli ściągnąłeś jakiś program i właśnie zamierzasz go uruchomić zawsze zastanów się dwa razy.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Regularne skanowanie komputera

dodał: ~osi , 06.02.2010

bez komentarza